Pavel: O tom, na akú časť summitu pôjdem, rozhodnem ja, nie vláda ani minister
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
Praha 25. júna (TASR) - Ak je hlava štátu súčasťou nejakej delegácie, automaticky je podľa českého prezidenta Petra Pavla na jej čele. O tom, či sa zúčastní na akejkoľvek časti blížiaceho sa summitu NATO v Ankare, si preto podľa svojich slov rozhodne sám. Vo štvrtok tak reagoval na slová českého ministra zahraničných vecí Petra Macinku, že o úlohe prezidenta na summite rozhodne budúci týždeň vláda, no určite ho nepošle na neformálnu večeru, kam chcel Pavel ísť, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.