Zatiahnuté, dažďové prehánky
13°
Galina
3.5.2024

New York City Marathon patrí medzi najväčšie a najpopulárnejšie maratóny na svete. Niet divu, len tento rok sa na štart postavilo neuveriteľných 47 000 bežcov. A samozrejme, okrem iných národov nechýbali ani Slováci. Z nich si prvenstvo vybojoval Jaroslav Marcin.

Slováčisko ako hrom sa nenechal zahanbiť a zabehol viac ako 42 kilometrov s podporou ďalších Slovákov. Skončil na síce dosť vysokom, no spomedzi všetkých súťažiacich úctyhodnom 4552. mieste! A aj s našou slovenskou vlajkou...

"Trošku nohy, síce, kŕče, v cieli som myslel, že ma to skláti, že sa už nepostavím. Vy ste ma zničili, ste mi dali na krk vlajku! A som musel šprintovať!... Na Piatej avenue bola kríza... ale zachytil som sa o jednu gazelu, ktorá ma ťahala," popisuje maratón Jaro.

Ten nám spolu s manželkou Ivetou nakrútili atmosféru, aká sa dá zažiť len v uliciach Big Apple! Pozrite sa!

Napokon víťazom v kategórii mužov sa stal Keňan Geoffrey Mutai (s časom 2:05:05) a zo žien zase Etiópčanka Firehiwot Dado (s časom 2:23:15).