Zatiahnuté
-1°
Bratislava
Bibiána
2.12.2023
VIDEO: Rakúskeho prezidenta pri návšteve Moldavska pohrýzol pes hostiteľky
Zdielať na

VIDEO: Rakúskeho prezidenta pri návšteve Moldavska pohrýzol pes hostiteľky

Zdroj: TASR

KIŠIŇOV / Rakúskeho prezidenta Alexandra Van der Bellena pohrýzol počas piatkovej (17. 11.) štátnej návštevy Moldavska pes jeho hostiteľky, moldavskej prezidentky Maii Sanduovej. Drobné zranenia mu ošetrili náplasťou. Informovala o tom agentúra APA, podľa ktorej Van der Bellen zobral vec s humorom.

Keď v jeden moment chcel rakúsky prezident zviera pohladiť, krátko naň zaútočilo a privodilo mu ľahké poranenie na ruke. "Išlo o malé zranenia, ktoré bolo ošetrené náplasťou. Spolkový prezident je v poriadku," povedala hovorkyňa rakúskeho prezidenta Inge Hausbichlerová.

Incident sa odohral v kišiňovskej rezidencii Sanduovej, ktorá na stretnutie priviedla svojho domáceho maznáčika, keďže vedela, že jej náprotivok je sám majiteľom psa. Moldavská prezidentka sa za správanie svojho psa ospravedlnila a povedala Van der Bellenovi, že bol rozrušený kvôli všetkým ľuďom, ktorí sa okolo neho pohybovali.

Moldavská televízna stanica TVR scénu nakrútila a tá sa k neľúbosti kancelárie prezidentky okamžite ocitla na sociálnych sieťach.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy