Havária lietadla: Medzi obeťami aj bývalý senátor

Havária lietadla: Medzi obeťami aj bývalý senátor Zdroj: TASR/Louie Balukuoff
Bývalý americký republikánsky senátor Ted Stevens je medzi obeťami havárie malého lietadla, ktoré sa zrútilo v pondelok v noci na Aljaške.

Trosky spadnutého 53-ročného stroja v ťažko prístupnom teréne pri Dillinghame spozoroval v pondelok v noci pilot iného lietadla. V čase nehody pršalo, fúkal vietor a bola zlá viditeľnosť.

Stanica citovala Davea Dittmana, bývalého senátorovho asistenta, ktorý tvrdil, že Stevens je medzi mŕtvymi. Dittmann následne vyhlásil, že túto informáciu nemá potvrdenú, iba sa o nej dopočul.

Stanica NBC s odvolaním sa na majora Guya Hayesa z aljašskej Národnej gardy informovala, že tri osoby, ktoré nešťastie prežili, previezli letecky do nemocnice v meste Anchorage. Ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Správy o počte pasažierov sa rozchádzajú. Podľa najnovších informácií bolo na palube deväť osôb a päť zahynulo. Iný zdroj uvádzal osem pasažierov a takisto päť obetí.

Na palube lietadla bol aj bývalý šéf Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA) Sean O'Keefe. Bývalý hovorca NASA uviedol, že O'Keefe haváriu prežil. Podľa správ médií boli O'Keefe a Stevens spoločne so synmi na výlete na rybolove. Pri tragickej havárii v roku 1978 zahynula Stevensova manželka, on vtedy nešťastie prežil.

Zdroj: TASR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:25 ŠPORT
20:30 NAJLEPŠIE POČASIE
19:30 Profesionáli III.
20:25 Pravá blondínka 2
22:30 Odboj: Bielski partizáni
18:55 Súdna sieň
20:10 Kosti IV.
21:00 Dr. House I.
19:35 Rev a motoroví miláčikovia I.
20:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
20:10 Macko Uško
17:45 Divergence
20:15 Příběh mého syna
22:30 Vlčí volání