Opitý cudzinec útočil na ľudí v centre Prahy. Ako zbraň mu slúži historický meč

Opitý cudzinec útočil na ľudí v centre Prahy. Ako zbraň mu slúži historický meč

Archívna reportáž
embed kód
PRAHA / Ľudí na pražskom Újezde ohrozoval cudzinec, ktorý okolo seba oháňal mečom a útočil. Policajti dvadsaťdvaročného cudzinca zadržali, nadýchal takmer dve promile. Polícia zverejnila videozáznam z incidentu a zadržanie muža.

Cudzinec podľa novinky.cz vyvádzal na ulici, ktorá je okrem iného často využívanou trasou turistov. Na tiesňovú linku sa ozvalo hneď niekoľko ľudí, že po ulici pobehuje muž s mečom v ruke."Skoro jeden a pol metra dlhým stredovekým mečom mával okolo seba a útočil na ľudí," opísal hovorca polície Jan Daněk. Policajti muža vzápätí našli, pri zadržaní museli použiť donucovacie prostriedky. "Ako sa neskôr ukázalo, muž meč odcudzil z neďalekého hotela, kde bol vystavený spolu s brnením," spresnil Daněk.

Zadržaným je 22-ročný cudzinec. Jeho vyčíňanie sa našťastie obišlo bez zranení, polícia prípad vyšetruje ako výtržníctvo. Dychová skúška u neho potvrdila takmer dve promile alkoholu. "Pri výsluchu sa potom k činu priznal, ale neuviedol žiadny motív. Záverom treba spomenúť, že sa jedná o rovnakého muža, ktorého zadržali strážnici mestskej polície 19. septembra, keď poškodil zaparkovaný trabant v Mosteckej ulici," dodal hovorca.

Zdroj: noviny.sk/novinky.cz

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

22:30 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:00 VŠETKO ČO MÁ ANDER RÁD
23:35 Zlodeji a zlodejíčkovia
20:45 Wasabi
22:45 INFORMACIE PRE TIPUJÚCICH
22:50 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH - EUROJACKPOT
22:00 Hawaii 5.0 IX.
22:55 ŽREBOVANIE
23:05 Akty X
22:20 Rev a motoroví miláčikovia I.
22:40 Požiarnik Sam VIII.
22:55 Okido I.
22:15 Moliere
00:10 Útok na Wall Street
01:45 Nečekaná hrozba