Čerstvá mamička rodila vo vlaku. Jej dcéra bude môcť 25 rokov cestovať zadarmo

Čerstvá mamička rodila vo vlaku. Jej dcéra bude môcť 25 rokov cestovať zadarmo

Archívna reportáž
Za mrežami sa odohrala dráma, ktorá mohla mať fatálne následky. Ženu, ktorú súdia za krádež identity, nechali trpieť v kontrakciách bez pomoci v cele. embed kód
DUBLIN / Keď stewardka írskych železníc Emma Tote šla na utorkovú službu, netušila, že na ňu zrejme nikdy nezabudne. Keď šla okolo toaliet, počula ženský krik. O pár chvíľ neskôr prišlo za pomoci lekára a dvoch zdravotných sestier na svet malé dievčatko. Jej matka totiž začala rodiť vo vlaku a bolo len šťastím, že v tom čase cestoval vlakom aj náhodný zdravotný personál. Dievčatko ale bude môcť do 25 rokov cestovať po Írsku zadarmo.

Vlak cestoval z Galway do Dublinu. Pôrod začal, keď vlak zastavil v meste Kildare. Stewardka našla za dverami toalety mladú ženu, ktorá jej oznámila, že podľa všetkého začína rodiť. Tote upozornila vlakvedúceho, zavolala sanitku a začala medzi cestujúcimi hľadať niekoho, kto by jej pomohol. 

Prihlásili sa dve zdravotné sestry, ku ktorým sa o niečo neskôr pridal praktický lekár Alan Devine. Pre médiá uviedol, že jeho úloha bola len vedľajšia, pretože ako praktický lekár nemá s pôrodmi dostatočné skúsenosti. "Bolo to úplne chaotické, bolo jasné, že sa to deje či sa nám to páči alebo nie, a tak sme robili, čo sme mohli," povedal. Dvadsať minút po tom ako prišiel lekár k rodiacej žene bolo dievčatko na svete.

Doktor potom matku a jej dieťa odprevadil do nemocnice v Dubline, obe sú v poriadku. "Veľmi nás teší, že matka vo vlaku bezpečne priviedla na svet dievčatko a sme vďační našim zákazníkom i zamestnancom, ktorí asistovali," uviedol írsky štátny dopravca Iarnród Éireann. Spoločnosť dodala, že vzhľadom na jedinečné okolnosti bude môcť dievčatko až do 25 rokov využívať štátne železnice zadarmo. 

Naozaj nejde o každodennú záležitosť. Podobný scenár ale už zažili aj cestujúci prímestského vlaku v Paríži. Vo vagóne sa vtedy narodil chlapec, ktorému dopravný podnik tiež prisľúbil cestovanie do 25 rokov zadarmo. 

Neuveriteľné situácie sa občas stávajú. Pozrite si jednu z nich. 

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

12:00 NOVINY O 12:00
12:35 NOVÝ ŽIVOT
13:35 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
12:05 NA CHALUPE
13:20 Rodinné záležitosti
14:55 Profesionáli III.
11:50 UHÁDNI MÔJ VEK
12:45 Vražedné čísla V.
13:35 Vtierka Castle II.
12:00 Z ROZPRÁVKY DO ROZPRÁVKY
12:10 Mach a Šebestová na cestách
12:25 Krtko
10:25 Výlet s mámou
12:10 I pro lásku se zabíjí
14:20 Pozdravy ze spermabanky