V Taliansku sa narodili dvojčatá s rozstupom dvoch mesiacov

V Taliansku sa narodili dvojčatá s rozstupom dvoch mesiacov

Archívne video
embed kód
MILÁNO / Talianskej matke sa narodili dvojčatá s dvojmesačným odstupom. Najprv prišiel na svet počas Štedrého dňa Alessandro a brat Andrea ho nasledoval tento rok 22. februára. O neobvyklom prípade informovala agentúra AFP. Matka aj obaja bratia sú v poriadku a za niekoľko dní je pustia z pôrodnice domov.

Talianske dvojčatá sa narodili v inom znamení aj v inom roku a v školskom veku môžu chodiť do iných ročníkov. Rodičia majú 40 rokov a žijú v meste Lodi neďaleko Milána na severe Talianska.

Tehotenstvo sa sprvu odvíjalo normálne, ale v decembri skončila matka kvôli komplikáciám na pohotovosti. Za týždeň nato sa po 24 týždňoch tehotenstva narodil prirodzenou cestou Alessandro, ktorý vážil 800 gramov. Vďaka zásahu lekárov zostala placenta neporušená. Doktori sprvu dávali prvorodenému chlapcovi päťdesiatpercentnú šancu na prežitie.

Lekári sa s ohľadom na to, že ak Andrea zostane v matkinom lone, jeho šance na prežitie sa zvýšia, rozhodli pre tento variant. Hoci matke hrozilo krvácanie, chceli tento stav udržať aspoň desať dní. Andrea sa narodil o 60 dní a vážil tri kilá.

Otec sa s médiami podelil o komplikácie, ktoré nastali na matričnom úrade pri vystavovaní rodného listu prvorodeného zo synov. "Prepáčte, a to tam máme napísať, že má dvojča, ktoré sa ešte nenarodilo?" pýtali sa ho. "Vôbec nevedeli, čo tam majú napísať," povedal otec.

Denník Corriere della Sera pripomenul, že nedávno sa v Kolíne nad Rýnom takto narodili iné dvojčatá, sestry, a to v rozmedzí 97 dní.

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

13:45 Súdna sieň
15:00 Kutyil s.r.o. II.
15:50 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
13:45 Dovidenia, stará mama ! II.
14:20 Profesionáli
15:15 Nákupné maniačky
14:00 JAG V.
15:00 Kosti
16:00 Doktori II.
14:05 Robošváb II.
14:30 Sherm a jeho mikróby
14:45 Ferdo Mravec
13:00 American Teen
14:50 Růžový a černý
16:40 Pan Dokonalý