Smutný príbeh zo Zvolena. Za ulúpenie dvoch stravných lístkov žiadali doživotie

Smutný príbeh zo Zvolena. Za ulúpenie dvoch stravných lístkov žiadali doživotie

BANSKÁ BYSTRICA / Za ulúpenie dvoch stravných lístkov doživotie. Banskobystrickí sudcovia mali na stole smutný prípad staršieho muža zo Zvolena. Za lúpež stravných lístkov za niečo vyše 6 eur, pre neho žiadali ten najvyšší trest. Muž TV JOJ vyrozprával svoj príbeh.

Prvostupňový súd dôchodcu spod obžaloby oslobodil, no prokuratúra preňho žiadala doživotný trest. Zdeno so synom žili v opustenej garáži, Tomáš sa mal pobiť s ďalším bezdomovcom, dôchodca mu vzal dva stravné lístky. Oboch obvinili z lúpeže, Zdenov syn však v zime zomrel. "Infarkt dostal, 30-ročný, veľa pil, ale dobrých kamarátov mal," vraví oslobodený dôchodca. 

Šesťdesiatštyriročný muž prišiel na Krajský súd do Banskej Bystrice sám, kašľajúc pomaličky odkráčal do pojednávacej miestnosti. "Doživotie dostanem, ja už nemám nikoho," povedal pred pojednávaním Zdeno. 

Prokuratúra žiadala trest na doživotie. Za vydieranie ho súdili v roku 1982, neskôr za lúpež. Porozprával o svojom živote, priznal aj svoje chyby, či problémy s alkoholom. No strata manželky a syna ho mrzí. Vedel, že mu hrozí najprísnejší trest, sudcovia však oslobodzujúci rozsudok potvrdili.

"Senát to odôvodnil tak, že tie skutky boli spáchané v 80. rokoch, teda pred účinnosťou zákona 3x a dosť," povedal obhajca Juraj Remšík. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Prečítajte si tiež

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

23:00 SEDEM
23:55 Najlepšie Haló
00:35 Noviny TV JOJ
22:55 Pomsta zabijaka
00:55 Hviezdna brána II.
01:55 Profesionáli
23:05 Spravodlivosť v krvi VIII.
00:00 Paranormálne záhady III.
01:00 POLICAJTI V AKCII
23:40 Albert spoznáva svet
23:55 Zabi nudu! II.
00:00 Ovečka Shaun IV.
22:30 Zabijáci
00:25 Dárek
02:05 Tulipánová horečka