Theresa May v ohrození. Jeremy Corbyn navrhuje hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke

Theresa May v ohrození. Jeremy Corbyn navrhuje hlasovať o vyslovení nedôvery premiérke

LONDÝN / Jeremy Corbyn dnes vyzve na hlasovanie o nedôvere v Therese May, ak ona neumožní hlasovať o brexite. Šéf labouristov oznámil popoludní, že bude požadovať okamžité hlasovanie o vedení premiérky, ale nedôjde k zvrhnutiu vlády, ak zlyhá.

Premiérka sa pokúša zastaviť rastúce povstanie vo svojej strane a kabinete v súvislosti s tým, čo má robiť s Brexitovým patom a zároveň zastaviť labouristov, ktorí sa ju snažia odstrániť z funkcie.

Len pár minút pred tým, ako sa premiérka minulý týždeň obrátila na poslancov na katastrofálnom bruselskom summite, šéf labouristov Corbyn povedal, že vyhlási hlasovanie o nedôvere voči premiérke. Rozhodne toto hlasovanie nebude o vyslovení nedôvery vlády, čo znamená, že nemôže vyvolať nové všeobecné voľby, ak premiérka prehrá.

​Je pravdepodobné, že Theresa May prežije hlasovanie nedôvery, pretože jej spojenci prisľúbili, že ju podporia. Avšak v pondelok popoludní jeden zo zástupcov povedal pre The Sun: "Nikomu nie sme zaviazaní. Uvidíme ako sa situácia postupne vyvinie."

Správy o vyslovení nedôvery prichádzajú v čase, keď pokračuje chaos v Westminstri. Osem ministrov uviedlo, že rozhodovanie o brexite by sa malo vrátiť do rúk poslancov, ale ostatní žiadali okamžitú prípravu na tvrdý brexit. Spojenec kabinetu premiérky, Geoffrey Cox, údajne povedal kolegom, že Theresa May bude preč od apríla. Ex-premiér Tony Blair obnovil útok na vládu a vyhlásil, že nové referendum by bolo jediným východiskom z uviaznutia.

V pondelok popoludní premiérka požiada poslancov, aby nevynútili ďalšie referendum o brexite, "lebo ich nové hlasovanie neposunie o nič viac vpred, ako to posledné". A to by "rozdelilo krajinu v momente, kedy by sme mali pracovať na tom, aby sme ju zjednotili" povedala premiérka.

Zdroj: noviny.sk/The Sun

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:55 Krimi
07:25 Noviny TV JOJ
08:15 Labková patrola III.
06:10 Kutyil s.r.o. II.
07:15 Kutyil s.r.o.
08:20 Miláčikovo
06:55 Rodinné záležitosti
08:30 Prvé oddelenie
08:55 Prvé oddelenie
06:55 Matematické príšerky I.
07:20 Krtko
07:55 Malí fidlikanti
05:40 Mrkáček Bill
07:25 Tom Sawyer
09:25 Kincsem