Ihly v jahodách nestrašia len Austrálčanov, dostali sa do ďalšej krajiny

Ihly v jahodách nestrašia len Austrálčanov, dostali sa do ďalšej krajiny

WELLINGTON / Austrálske obavy kvôli šijacím ihlám ukrytým v jahodách sa rozšírili aj na Nový Zéland. Ihly sa totiž objavili aj v ovocí, ktoré predával obchod v novozélandskom Aucklande, uviedla britská BBC. Obchodný reťazec Countdown už oznámil, že austrálske jahody stiahol zo svojich predajní, a zákazníkom poradil, aby ovocie pred konzumáciou preventívne rozrezali.

Jahody zo Západnej Austrálie sa začali predávať v novozélandských obchodoch Countdown tento týždeň. "Na bezpečnosti potravín nám veľmi záleží," uviedla spoločnosť vo vyhlásení. Ako dodala, zákazníci, ktorí majú obavy, môžu jahody z Austrálie vrátiť a dostanú peniaze späť. V súvislosti s nálezom ihiel v jahodách však nebol na Novom Zélande nikto zranený.

Ihly v jahodách sa minulý týždeň objavili v obchodoch šiestich austrálskych štátov a teritórií; najprv v Queenslande a následne v Novom Južnom Walese, Viktórii, Teritóriu hlavného mesta Austrálie, Južnej Austrálii a Tasmánii. Po konzumácii jahody s ihlou skončil jeden muž v nemocnici. Niekoľko značiek svoje produkty z obchodu preventívne stiahlo.

Austrálska polícia v súvislosti s prípadom vypočula najmenej dvoch mladistvých, po páchateľovi či páchateľoch ale stále pátra. Austrálska vláda pred pár dňami rozhodla o zvýšení trestu za kontamináciu potravín z 10 na 15 rokov väzenia.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

14:30 Vražedné čísla
15:30 Vražedné čísla
16:30 Dr. Dokonalý
13:55 DEDIČSTVO
14:55 Profesionáli III.
15:55 Simpsonovci IV.
14:00 Dr. House I.
15:00 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
15:55 Vražedné Miami II.
14:40 Tashiho svet
14:50 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
15:05 Ruby z dúhy I.
14:30 Továrna na sny
16:45 Srdce na správném místě
18:25 Děkan Spanley