Rusku čakal pri návrate domov šok, zmizol jej dom

25.01.2008 10:36 Noviny.sk Zahraničie
Rusku čakal pri návrate domov šok, zmizol jej dom Zdroj: TV JOJ/ilustračné
Návrat domov môže niekedy človeku priniesť nepríjemné prekvapenia, obvykle v podobe neporiadku, o ktoré sa postarajú deti, prípadne domáce zvieratá, alebo nejaká porucha.

Návrat domov môže niekedy človeku priniesť nepríjemné prekvapenia, obvykle v podobe neporiadku, o ktoré sa postarajú deti, prípadne domáce zvieratá, alebo nejaká porucha.

Ako ale informovala televízna stanica NTV, jednu ženu čakal skutočný šok: po návrate do svojho bydliska v dedine, dom vôbec nenašla.

"Nezostalo mi z domu nič, ani kus dreva," zverila sa Ljudmila Martemjanová. Kamera ju zachytila schúlenú v mraze na zasneženom pozemku v meste Nižnyj Novgorod.

Úrady ihneď zistili, kde sa stala chyba. Podľa miestneho prokurátora Nikolaja Govorkova stavebná spoločnosť strhla nesprávny dom namiesto susednej budovy označenej k demolácii.

Prípad Martemjanovej sa síce môže zdať podivný, ale úplná výnimka to nie je. Pomerne dosť obyvateľov Ruska sa musí v poslednej dobe potýkať s podobnými i nekalými praktikami, kedy sa ich starý dom stane obeťou stavebného boomu, ktorý je citeľný vo viacerých častiach krajiny.

Niekto sa uspokojí s chabou peňažnou náhradou za utrpené škody, pani Martemjanová sa ale rozhodla ísť k súdu. Peniaze od stavebnej firmy odmietla, pretože podľa jej názoru by to nestačilo ani na prenájom izby na predmestí.

Súd pre nápravu škôd sa ale zrejme povlečie, takže nešťastná žena bude musieť po celú dobu striedavo bývať u svojej dcéry a u sestry, uviedla NTV.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:30 Vražedné čísla I. + II.
16:30 Dr. Dokonalý
17:30 NOVINY
14:55 Profesionáli III.
15:50 Simpsonovci V.
16:20 Simpsonovci V.
14:45 C.S.I.: Kriminálka Miami VIII.
15:45 Vražedné Miami II.
16:45 Presne takto o rok II. PRMIÉRA
15:35 Zabi nudu!
15:45 Rozprávanie o víle Amálke
15:50 Dážďovečky
15:35 Valerian a město tisíce planet
18:05 Rezistence
20:15 Kincsem