Putinovi vraj v Iráne hrozí atentát

15.10.2007 07:57 Noviny.sk Zahraničie
Putinovi vraj v Iráne hrozí atentát Zdroj: AP/Mikhail Metzel
Putin dostal pred návštevou Iránu varovanie, že mu hrozí pokus o vraždu či únos.

Ruské tajné služby informovali prezidenta Vladimíra Putina, že mu údajne pri jeho najbližšej návšteve Iránu hrozí pokus o vraždu či únos. Uviedli to agentúry Reuters, Interfax a potvrdil to aj podľa agentúry AFP hovorca Kremľu. Teherán označil správu za „úplne nepodloženú."

Skupina extrémistov sa pripravuje zabiť samovražedným bombovým atentátom ruského prezidenta pri jeho najbližšej návšteve Teheránu, alebo ho uniesť, citovala ruská agentúra Interfax nemenovaný zdroj miestnych tajných služieb.

„Nemôžeme túto informáciu komentovať, ale potvrdzujeme, že prezidenta (tajnými službami v tomto duchu) informovali,“ povedal pre AFP telefonicky hovorca Kremľu. V telefonickom rozhovore pre Reuters hovorca Kremľu Dmitrij Peskov potvrdil, že Putinova cesta do Iránu sa aj napriek tejto hrozbe uskutoční. „Nemáme žiadnu informáciu, že by sa niečo zmenilo. Prípravy (cesty) pokračujú,“ dodal hovorca.

Informácia o možnom atentáte proti ruskému prezidentovi Putinovi sú úplne nepodložené a program návštevy sa uskutoční normálne, reagoval na správu hovorcu iránskeho ministerstva zahraničí, ktorého citovala AFP.
Putin bude prvým šéfom Kremľu, ktorý navštívi Teherán od čias bývalého sovietskeho diktátora Josifa Stalina, ktorý tu bol v roku 1943. Formálne ruský prezident bude v Iráne na summite štátov z oblasti Kaspického mora.

Od Putinovej návštevy sa však hlavne očakáva, že sa pokúsi pri bilaterálnom stretnutí s iránským prezidentom Mahmúdom Ahmadínežádom dohodnúť na kompromise ohľadne iránskeho jadrového programu. Putin by tak zdôraznil svoju nezávislosť na Washingtone v blízkovýchodných otázkach, poznamenal Reuters.

Zdroj: ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:25 NAJLEPŠIE SLOVENSKÉ TORTY
11:35 Život s Helen
14:15 Kráľ Škorpión 2: Návrat kráľa
09:45 NA CHALUPE
11:00 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
12:00 NOVÉ BÝVANIE
09:55 Áno, šéfe! USA IV.
11:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
12:10 Hľadá sa dom pre milionárov - New York VII.
10:50 Jahôdka a jej kamaráti I.
11:10 Medzi nami zvieratkami
11:20 Arthur a Minimojovia
09:55 Dobrou noc a hodně štěstí
11:40 Skleněné peklo
13:25 Vzpomínky na Manhattan