Pri Prahe havaroval autobus, traja mŕtvi

Pri Prahe havaroval autobus, traja mŕtvi

Archívne video
embed kód
PRAHA / Traja ľudia zomreli pri nehode autobusu pri obci Horoměřice pri Prahe. Zhruba tridsať je zranených.

Medzi zranenými sú deti, povedala hovorkyňa pražskej záchrannej služby. Podľa policajnej hovorkyne Moniky Schindlovej zomrela šoférka Superbu, ktorý sa s autobusom zrazil, a dvaja cestujúci z autobusu. Vyprostených už je minimálne desať zranených, ich zranenia sú vážne.

"Do nemocníc teraz prevážame päť ľudí, z toho dve deti, ktorým lekári museli nasadiť umelú pľúcnu ventiláciu, majú úrazy hlavy," povedala hovorkyňa pražskej záchranky Jana Poštová. Stredočeskí a pražskí záchranári ďalej na mieste pracujú a poskytujú starostlivosť zraneným. Po vzájomnej dohode prevzal dispečing pražských záchranárov riadenie celej akcie.

Záchranári aktivovali takzvaný traumaplán, ktorý vyhlasujú pri udalostiach s vyšším počtom zranených. Nemocnica v pražskom Motole už vyhlásila traumaplán I. stupňa, personál sa pripravuje na príjem väčšieho počtu vážne zranených pacientov.

Nehoda sa stala okolo 16:00 na ceste číslo 240. Ide o rovný úsek medzi Horoměřicami a serpentínami, ktorými sa schádza do Prahy. Autobus linky 316, ktorý zrejme išiel smerom z metropoly, pri nehode narazil do stromu. Autobus patril společnosti Arriva. 

Pred pár dňami havaroval autobus aj na Slovensku: 

Zdroj: noviny.sk/ČTK

Ďakujeme za vaše názory

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:10 POLICAJTI V AKCII
05:25 Súdna sieň
06:10 Bučkovci 2 - Slnko, seno, dedina
07:30 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 Súdna sieň
05:50 POLICAJTI V AKCII
06:30 Profesionáli VII.
05:05 Robošváb IV.
05:30 Sherm a jeho mikróby
05:45 Bobove dobrodružstvá na pláži
06:20 Enderova hra
08:20 Vdaná nevěsta
09:55 Vánoční srdce