Soros chce pripraviť Európu o kresťanskú a národnú identitu, tvrdí Orbán

Soros chce pripraviť Európu o kresťanskú a národnú identitu, tvrdí Orbán

Archívna reportáž
embed kód
BUDAPEŠŤ / Maďarský premiér Viktor Orbán dnes varoval pred drastickými následkami, ktoré bude mať, podľa jeho názoru, prisťahovalectvo. Krajiny, ktoré sa stali "prisťahovaleckými", sa nezadržateľne stanú "krajinami so zmesou národov", povedal dnes, podľa agentúry DPA, v Budapešti pre zástupcami cirkví pôsobiacich v Maďarsku a pred stúpencami svojej vlády.

Orbán v súvislosti s prisťahovaleckou vlnou opäť spomenul finančníka maďarského pôvodu, Georgea Sorosa, ktorého považuje za svojho úhlavného nepriateľa. Sorosovým zámerom je, podľa Orbána, prinútiť európske štáty, aby sa stali prisťahovaleckými krajinami. Premiér pritom tvrdí, že "Sorosov plán" chce národy východnej a strednej Európy pripraviť o ich "kresťanskú a národnú identitu".

Agentúra DPA k tomu poznamenala, že žiadny "Sorosov plán" v tejto podobe neexistuje. V skutočnosti Soros v roku 2015 navrhoval, žeby Európa prílev utečencov a migrantov najlepšie zvládla rovnomerným rozdelením týchto ľudí v členských štátoch EÚ.

Orbán patrí k najrozhodnejším odporcom prijímania migrantov. Podobne ako Slovensko, Česko a Poľsko tiež dôrazne odmieta povinné kvóty na prerozdeľovanie migrantov.

Soros tiež podporuje nevládne organizácie, ktoré sa zasadzujú o demokraciu a ľudské práva. Orbána Západ obviňuje, že demokraciu v Maďarsku okliešťuje a s týmto cieľom obmedzuje aj aktivity nevládnych organizácií. 

Pozrite si archívnu reportáž o odmietaní utečeneckých kvót. 

Zdroj: čtk/noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

10:00 Avengers: Endgame
14:05 Mission: Impossible
16:50 Na chalupe
09:45 Skutočné príbehy
11:00 Slnečná
12:45 Dr. Ludsky
09:10 Tanec je moja vášeň
11:35 Kosti III.
12:35 Kosti III.
10:15 Požiarnik Sam IX.
10:30 Okido I.
10:45 Pat a Mat
09:20 Gagarin
11:25 Tankový prapor
12:55 Twilight sága: Rozbřesk - 2. část