Sýrska rodina volila Donalda Trumpa, jej príbuzných následne deportovali z USA

Sýrska rodina volila Donalda Trumpa, jej príbuzných následne deportovali z USA

USA / Sarmad Assali's je ortodoxná kresťanka s platnými vízami. Jej rodina ostala visieť na letisku vo Philadelphii, odkiaľ ju imigračný úradník nechal deportovať. Spolu s manželom volila Donalda Trumpa.

"Rozumiem, že Ameriku chce urobiť opäť bezpečnou, všetci to chceme. Ale ľudia nás potrebujú a my tam potrebujeme byť pre nich," povedala Sarmad Assali pre nbcphiladelphia. Spolu s manželom, doktorom Ghassanom Assali, sú majiteľmi zubnej ambulancie a získali titul na Univerzite New York. Pochádzajú zo Sýrie, ale v Spojených štátoch žijú 20 rokov.

Assalini dvaja bratia, ich ženy a dve deti, sa do USA pokúsili dostať ešte v roku 2003 kým bývali v Sýrii. Ich žiadosť schválili až v decembri 2016.

Keď však počas víkendu pristáli na medzinárodnom letisku vo Philadelphii, zadržal ich imigračný úrad a poslal ich naspäť 18 hodinovým letom. 

K ich zadržaniu a vyhosteniu prišlo iba niekoľko hodín po tom, čo nový americký prezident Donald Trump podpísal nariadenie, ktoré zakazuje vstup do Spojených štátov ľuďom zo siedmych, prevažne moslimských krajín, vrátane Sýrie.

"Dvaja muži zákona čakali na nich na letisku. Spýtali sa ich, či sú zo Sýrie a keď odpovedali, že áno, zobrali ich so sebou," hovorí Assali, ktorá ich tiež čakala na letisku. Jej príbuzní, ortodoxní kresťania napriek tomu, že mali platné víza ako aj zelené karty, sa nasledujúcim letom museli vrátiť do oblasti Blízkeho východu. Nasledujúci deň náčelník generálneho štábu Bieleho domu oznámil, že toto nariadenie sa nevzťahuje na držiteľov zelených kariet.

Zdroj: nbcphiladelphia.com

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

09:30 Súdna sieň
10:20 Súdna sieň
11:05 Aféry II.
09:05 Simpsonovci II.
09:35 Simpsonovci II.
10:05 Najlepšie svetové videá V.
09:15 Prvé oddelenie
09:45 Prvé oddelenie
10:30 Nákupné maniačky
09:30 Ruby z dúhy I.
09:45 Strážca vesmíru Roger
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
08:10 Altamira
09:55 Vášeň mezi řádky
11:55 Divergence