Boje pri Mariupole neutíchli, jeden mŕtvy

30.03.2015 09:31 Noviny.sk Zahraničie

Boje pri Mariupole neutíchli, jeden mŕtvy

MARIUPOL / Napriek dohode o prímerí ani v noci z nedele na pondelok neustáli prestrelky pri azovskom prístave Mariupol na juhu Doneckej oblasti. Oznámila to ukrajinská armáda s odvolaním sa na správu armádneho velenia.

Povstalci boje na južnom úseku donbaského frontu potvrdili s tým, že obeťou údajného armádneho ostreľovania sa stal jeden civilista.

Tri útoky

Na pozície vládnych vojsk separatisti v noci zaútočili trikrát, uviedla ukrajinská televízia. Terčom sa stali obranné postavenia východne od Mariupolu. Ešte v nedeľu večer zaútočili povstalci na mariupolské predmestie Šyrokyne s použitím zbraní ráže 122 a 152 milimetrov, ktoré dohoda o prímerí zakazuje.

Povstalci boje pri Mariupole potvrdili, zo zodpovednosti obvinili jednotky ukrajinskej armády. Vojaci podľa podľa vzbúreneckej agentúry DAN odpálili neďaleko Šyrokyne protitankovou riadenou strelou, ktorá zasiahla civilný automobil a jedného cestujúceho zabila.

Najcitlivejšia oblasť

Oblasť okolo Mariupolu je považovaná za najcitlivejšiu. Podľa pozorovateľov Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe sa veľká časť ozbrojených incidentov odohráva práve tu.

Povstalecké jednotky stoja prakticky pred bránami polmiliónového prístavu, ktorý je považovaný za hlavnú strategickú prekážku na ceste seperatistov k anexovanému Krymu.

Obe strany zapojených do bojov na Ukrajine sa obviňujú z nedodržiavania prímeria:

Zdroj: noviny.sk, ČTK

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
09:50 Policajti v akcii
07:20 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:10 Pošli ďalej
09:00 Zlato v garáži III.
07:15 Prvé oddelenie II.
07:55 Záchranári
09:00 Klan - V dobrom aj v zlom
07:05 Matematické príšerky II.
07:30 Tom Gates
07:45 Malí fidlikanti
06:45 Zrodila se Astrid
08:55 Psí veličenstvo
10:30 Tom Sawyer