Zatiahnuté
Bratislava
Tamara
26.1.2022
Dobodaná obeť z Česka: Bol to super chalan a žil naplno
Zdielať na
Zahraničie

Dobodaná obeť z Česka: Bol to super chalan a žil naplno

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU / Český prezident Miloš Zeman si v piatok uctí pamiatku obete útoku na Strednej škole v Žďári nad Sázavou. Nevylúčil, že dobodaného chlapca a zasahujúceho policajta budúci rok dokonca vyznamená.

"Milý chlapec, do školy chodil rád. Bavilo ho varenie," hovorí Petrov otec. Užíval si študentské roky. "Celý život mal pred sebou. Nikto nečakal, že z minúty na minútu tu proste nebude," hovorí vychovávateľka v Domove mládeže.

Venoval sa parkuru

"Bol strašne fajn, proste kamarádsky, vychádzal zo všetkými, nepil. Vychádzal všetkým v ústrety. To bolo vidieť aj tu, že zachránil dievčatám život. Neváhal a išiel do toho. Petrovou veľkou láskou bol bezpochyby šport. Venoval sa "parkuru" teda prekonávaniu prekážok v meste aj v prírode. A podľa všetkého mal veľké plány," tvrdí Petrov kamarát.

Toto napísal Petrov kamarát na sociálnu sieť po jeho smrti: Peter sa mi zdôveril o nejakom projekte, že chce cestovať celou republikou a cvičiť tam s ľuďmi.

Jednajú politici

"Ide mi o to, ukázať že okolo nás je toľko miest a vecí, ktoré môžeme vlastnou iniciatívou zmeniť a využiť ich k cvičeniu... Je to spôsob, ako si skvele vyčistiť hlavu a nabiť sa energiou, ktorou je príroda nabitá. Dúfam, že aspoň niekoho tento projekt zaujme. Postupne budem pridávať ďalšie fotky tréningov a nových nápadov, ako využívať prostredie okolo nás. Ďakujem všetkým veľmi za pomoc a podporu," napísal Peter. Teraz cez víkend mal mať Peter svoj prvý tréning.

Peter vlastnou iniciatívou, ako sám napísal, teraz niektoré veci zrejme zmení. Kvôli jeho smrti začínajú jednať politici. Zisťujú, ako zmeniť zlý systém prepúšťania psychicky chorých z detencie a hľadajú vinníka. "Bude nám chýbať," dodáva Petrov otec.

Zdielať na

Súvisiace články

Najčítanejšie