Rakva priamo na pláži vystrašila dovolenkárov. Záhada má nečakané vysvetlenie
Máte vypnuté reklamy
Vďaka financiám z reklamy prinášame kvalitné a objektívne informácie. Povoľte si prosím zobrazovanie reklamy na našom webe. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.
CHORVÁTSKO / Nezvyčajný pohľad sa naskytol skupine návštevníkov pláže na chorvátskom ostrove Pag. Na skalnatom úseku pobrežia sa z mora vyplavila rakva. Fotografie z tejto morbídnej scény zaplavili sociálne siete a vyvolali množstvo otázok a špekulácií.
Pozrite si aj archívnu reportáž: RAKVA AKO UMELECKÉ DIELO
Rakva vyvolala rozruch
Ľudia na sociálnych sieťach sa pýtali, ako sa mohla rakva dostať na pláž a či ide o nevhodný žart, umelecké predstavenie alebo niečo vážnejšie. Objavili sa aj pobúrené reakcie. „Hrozné!“ či „Kto pri zdravom rozume by nechal niečo také na pláži?“ písali používatelia.
Niektorí však celú situáciu vzali s humorom. Jeden z komentujúcich si v súvislosti s vysokými cenami poznamenal: „Jediné voľné ležadlo na pláži...“
Išlo o rekvizitu z karnevalu
Záhada sa napokon vysvetlila. Rakva mala byť rekvizitou z tohtoročného Pažského karnevalu (PagArtFestival). Na jeho konci sa tradične páli bábika symbolizujúca nešťastia a problémy uplynulého roka, nazývaná „Marko“.
„Marko“ sa niekedy zapáli v rakve a následne hodí do mora. Práve to sa zrejme stalo aj tento rok. Silný vietor a morské prúdy potom zvyšky karnevalovej rekvizity priniesli na pláž za Prnjicou, kde rakva uviazla na skalách.
Hoci tak nález na prvý pohľad vyvolal medzi návštevníkmi pláže obavy, jeho pôvod bol napokon neškodný a súvisel s miestnou karnevalovou tradíciou.