Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Tragická nehoda v Bratislave
Zdielať na

Tragická nehoda v Bratislave

BRATISLAVA / V nedeľu krátko po desiatej hodine večer došlo v Bratislave v blízkosti križovatky ulíc Lamačská cesta a Mokrohájska k tragickej dopravnej nehode. Staršieho muža zrazil najskôr vodič zo Šale na Škode Fabii Combi, následne ho prešiel aj ďalší vodič, ktorý šoféroval Audi.

Nehoda sa stala krátko pred 22:15 v smere z Patrónky von z mesta. Štyridsaťštyriročný vodič na Škode Fabii Combi tu zrazil muža neďaleko priechodu pre chodcov. Telo podľa informácií televízie JOJ tlačil ešte ďalších päťdesiat metrov.

Vodič zo Šale mohol ísť podľa svedkov na Fabii oveľa rýchlejšie ako 50 km/h. Aj preto sa mu pravdepodobne podarilo zastavil auto až po desiatkach metrov. Telo zrazeného muža skončilo v ľavom jazdnom pruhu dvojprúdovej cesty.

Druhý silný náraz

Následne muža odhodilo do protismeru, kde ho zrazil aj 23-ročný vodič z Bratislavy, ktorý šoféroval Audi A4. Starší zranený muž nemal pri sebe doklady, zomrel na mieste.

Dlhý rovný úsek od križovatky Patrónka smerom von z mesta je osvetlený. V neskorých večerných hodinách sú však semafory už mimo prevádzky. Preto vodiči aj chodci, ktorí tade častejšie prechádzajú, sú na frekventovanom úseku ostražitejší.

Alkohol nezistili 

Vodičom alkohol nezistili. Presné okolnosti nehody polícia vyšetruje. Predbežne odhadovaná škoda je 2 000 eur. 

Súvisiace články

Najčítanejšie správy