Vzbura v školách. Aj učitelia chcú brať o 300 € viac

Vzbura v školách. Aj učitelia chcú brať o 300 € viac

Už nie iba lekári, ale aj učitelia chcú na výplatných páskach vidieť viac. Školský odborový zväz dokonca vymenil svojich funkcionárov a tí zdá sa chcú rozpútať nový boj za vyššie mzdy pedagógov. Nie je tak vylúčené, že k vzbúreným lekárom sa ešte pridajú aj štrajkujúci učitelia.

Školský odborový zväz vymenil mančaft. Novým šéfom odborárov sa stal Pavel Ondavek. Učitelia upozorňujú, že dlhodobá nespokojnosť s výškou svojich platov nie je len u lekárov, ale i u nich.

Plány kujú cez Facebook

Školskí odborári síce pred pár mesiacmi s pádom vlády hrozbu ostrého štrajku odložili, no s novým vedením prichádza aj nová vízia. Kolo rokovaní a vyjednávaní je ale zatiaľ len v učiteľskom prostredí. Tisíce učiteľov sa  zmobilizovalo prostredníctvom sociálnej siete a plánujú založiť vlastné odbory.  

Učitelia ako lekári

Následne chcú vyjednávať so svojimi, dá sa povedať staršími odbormi a ak sa nedohodnú na podmienkach, ako dosiahnúť zo strany vlády zvýšenie platov, naplánujú ostrý štrajk. Odborári z učiteľského prostredia chcú navýšiť svoje platy minimálne o 300 eur. No a pôvodní odborári sú vraj ochotní si ich vypočuť a nevylučujú, že svoje sily spoja. Do boja s vládou za zvýšenie platov tak vstúpia rovno dva odbory učiteľov.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

19:00 Krimi
19:30 Noviny TV JOJ
20:20 INFORMÁCIE PRE TIPUJÚCICH
17:20 Šanca na lásku
19:30 ŽREBOVANIE
19:40 Fórky, vtipky XXVIII.
18:30 X Factor Veľká Británia XIV.
20:10 Dr. House V.
21:00 Dr. House V.
19:20 Bob staviteľ XV. - XVIII.
19:35 Volám sa Caillou V.
20:00 Ferdo Mravec
18:40 Osudová láska
20:15 Před půlnocí
22:15 Všechny prachy světa