Vzbura v školách. Aj učitelia chcú brať o 300 € viac

Vzbura v školách. Aj učitelia chcú brať o 300 € viac

Už nie iba lekári, ale aj učitelia chcú na výplatných páskach vidieť viac. Školský odborový zväz dokonca vymenil svojich funkcionárov a tí zdá sa chcú rozpútať nový boj za vyššie mzdy pedagógov. Nie je tak vylúčené, že k vzbúreným lekárom sa ešte pridajú aj štrajkujúci učitelia.

Školský odborový zväz vymenil mančaft. Novým šéfom odborárov sa stal Pavel Ondavek. Učitelia upozorňujú, že dlhodobá nespokojnosť s výškou svojich platov nie je len u lekárov, ale i u nich.

Plány kujú cez Facebook

Školskí odborári síce pred pár mesiacmi s pádom vlády hrozbu ostrého štrajku odložili, no s novým vedením prichádza aj nová vízia. Kolo rokovaní a vyjednávaní je ale zatiaľ len v učiteľskom prostredí. Tisíce učiteľov sa  zmobilizovalo prostredníctvom sociálnej siete a plánujú založiť vlastné odbory.  

Učitelia ako lekári

Následne chcú vyjednávať so svojimi, dá sa povedať staršími odbormi a ak sa nedohodnú na podmienkach, ako dosiahnúť zo strany vlády zvýšenie platov, naplánujú ostrý štrajk. Odborári z učiteľského prostredia chcú navýšiť svoje platy minimálne o 300 eur. No a pôvodní odborári sú vraj ochotní si ich vypočuť a nevylučujú, že svoje sily spoja. Do boja s vládou za zvýšenie platov tak vstúpia rovno dva odbory učiteľov.

Zdroj: TV JOJ

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:05 Noviny TV JOJ
05:45 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:25 Súdna sieň
06:05 Dr. LUDSKY
07:35 Panelák VII.
05:40 Profesionáli VIII.
06:20 Prvé oddelenie II.
06:40 Prvé oddelenie II.
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:20 Podfukáři
07:25 Princ Krasoň
09:05 Pozlátko Hollywoodu