Zatiahnuté
10°
Bratislava
Danica, Dana
16.4.2024
Cez veľkonočné sviatky by ľudia nemali zabúdať na zdravú stravu aj pohyb
Zdielať na

Cez veľkonočné sviatky by ľudia nemali zabúdať na zdravú stravu aj pohyb

Zdroj: TASR

BRATISLAVA / Ľudia by sa cez veľkonočné sviatky nemali vzdávať zdraviu prospešných návykov. Voľné dni môžu využiť na aktívny oddych v prírode. Netreba zabúdať ani na zdravú stravu. Ľudia by mali obmedziť napríklad konzumáciu alkoholu či červeného mäsa a spracovaných mäsových výrobkov. Odporučil to Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

"Údeniny by nemali tvoriť väčšinu sviatočného stola. Dajte dôraz na pestrú a farebnú ponuku jarnej zeleniny (mrkva, cvikla, reďkovka, zelená cibuľka, hrášok), využite jedlé aromatické vňate a listy (pažítka, petržlenová vňať, medvedí cesnak)," priblížili odborníci.

Ľudia by mali obmedziť tiež konzumáciu červeného mäsa a výrobkov, akými sú salámy, klobásy, slanina či párky, paštéty a šunky. "Vyskúšajte napríklad údenú bravčovú šunku nahradiť dusenou hydinovou šunkou či lososom," radí úrad. Šunku či vajíčka odporučil rozdeliť na menšie porcie počas dňa. Pripomenul, že ich možno doplniť o porciu pestrej zeleniny.

Na ľudí tiež apeloval, aby pri varení a konečnej úprave jedál menej solili. "Soľ môžete nahradiť bylinkami, sušenou zeleninou alebo koreninami," priblížil. V receptoch je podľa neho tiež vhodné nahradiť majonézu bielym jogurtom, prípadne majonézou so zníženým energetickým obsahom. Odporučil tiež používať menej tuku a cukru pri pečení a uprednostňovať čokoládu s vyšším obsahom kakaa. "Pri príprave koláčov a iných múčnych jedál uprednostnite namiesto bielej radšej celozrnnú alebo grahamovú múku," dodal.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy