Zatiahnuté
Bratislava
Hilda
11.12.2023
Meteorológovia vydali výstrahy pred dažďom. V týchto okresoch hrozia povodne
Zdielať na

Meteorológovia vydali výstrahy pred dažďom. V týchto okresoch hrozia povodne

Zdroj: TASR

SLOVENSKO / Na väčšine územia Slovenska vydali meteorológovia počas soboty, 23. septembra, výstrahy pred dažďom. Druhý stupeň výstrahy platí pre okresy Námestovo, Dolný Kubín, Martin, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad a Kežmarok. Počas intenzívneho dažďa môže v týchto lokalitách padnúť 75 až 90 milimetrov zrážok. Informuje o tom na svojom webe Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

V okresoch Komárno, Nové Zámky - juh, Nové Zámky - sever, Nitra, Zlaté Moravce, Topoľčany, Partizánske, Bánovce nad Bebravou, Prievidza, Námestovo, Dolný Kubín, Martin, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Poprad a Kežmarok platí tiež hydrologická výstraha prvého stupňa pred povodňou. "Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď je predpoklad vzostupu vodných hladín na tokoch, s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity," informujú meteorológovia.

Výstraha prvého stupňa pred dažďom platí pre väčšinu územia s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja. Trvá počas celej soboty i nedele (24. septembra) do 20:00 hod. SHMÚ očakáva úhrn zrážok 50 až 75 milimetrov.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy