Jasno
25°
Bratislava
Stela
3.10.2023
Už niekoľko dní nocuje vo svojom aute. Číha na medvede, aby zachránil svoje včely
Zdielať na

Už niekoľko dní nocuje vo svojom aute. Číha na medvede, aby zachránil svoje včely

LIESKOVEC / Včelár Martin z Lieskovca toho za posledný týždeň veľa nenaspal. Noc čo noc hliadkuje pri svojich úľoch. Sedí v aute a odháňa medveďa. Keď sa tam objaví, Martin trúbi a bliká naňho baterkou. Podľa domácich sa však v dedine objavilo viac medveďov. Jeden dokonca bežal po hlavnej ceste.

Včelár Martin z Lieskovca vymenil posteľ za auto. Z domu si vozí vankúš s dekou a čaká na medveďa, ktorý mu zničil úle. "Moje včely navštívil medveď. Namiesto toho, aby som sa vyspal, musím strážiť," priblížil včelár Martin Ištván.

Keď zbadá podozrivý pohyb, zasvieti baterkou a začne trúbiť. Šelmu sa mu už takto podarilo odohnať. "Vyšiel z lesíka a urobil si okruh. Medveďa som odohnal, ďalší ale bol dole na križovatke," opísal Martin.

Oznamy o medveďoch sa objavili vo viacerých častiach Lieskovca. Jedného z nich dokonca nakrútili na hlavnej ceste. "Začali sa množiť ohlasy, že robí škody. Tu v okolí je ich viacero, musíme zistiť, ktorý presne to je," šéf Zásahového tímu pre medveďa hnedého Jaroslav Slašťan.

Pri úľoch preto nainštalovali fotopascu a včelárovi požičajú elektrický ohradník. Pokiaľ je správne nainštalovaný, mal by neželaným medvedím návštevám zabrániť. "Ak aj napriek tomu bude chodiť, bude eliminovaný," uzavrel Slašťan.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy