Skoro jasno
20°
Bratislava
Karolína
3.6.2023
Estónsky prezident pricestoval na Slovensko
Zdielať na

Estónsky prezident pricestoval na Slovensko

Zdroj: TASR

KOŠICE / Prezidentka Zuzana Čaputová v utorok 28. marca v Košiciach privítala estónskeho prezidenta Alara Karisa, ktorý na jej pozvanie pricestoval na Slovensko. Jeho dvojdňová oficiálna návšteva sa začala ceremoniálom pred historickou radnicou v centre mesta.

Počas spoločných rokovaní budú diskutovať najmä o aktuálnej bezpečnostnej situácii v súvislosti s vojnou na Ukrajine, energetickej kríze, ale aj o dezinformáciách, hybridných hrozbách a digitalizácii.

"Tém bude, samozrejme, viacero, aktuálna geopolitická situácia nepochybne. Takisto aj rozvoj bilaterálnej spolupráce vo všetkých ohľadoch, ktoré sú pre Slovensko zaujímavé, pretože práve o to sa snažím, aby mala každá bilaterálna návšteva nejaké konkrétne výstupy. Keďže sa s prezidentom stretávam na všetkých fórach, ktoré sa týkajú B9 alebo Severoatlantickej aliancie, tak to budú otázky bezpečnosti Slovenska," spresnila Čaputová. Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, po spoločných rokovaniach hlavy štátov navštívia aj estónsku spoločnosť Civitta, ktorá je súčasťou Creative Industry Košice.
V stredu 29. marca spoločne navštívia Spišský hrad.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy