Marína
8.12.2022
Ružovým vodičským preukazom končí platnosť
Zdielať na
Slovensko

Ružovým vodičským preukazom končí platnosť

BRATISLAVA / Ružové vodičské preukazy vydávané od vzniku SR do apríla 2004 platia do konca roka 2023. Skončila sa tak ich neobmedzená platnosť. Polícia bude verejnosť na zmenu priebežne upozorňovať v dostatočnom predstihu.

O výmenu môžu ich držitelia požiadať už aj v súčasnosti

Uviedla to hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. O nový vodičský preukaz možno požiadať na ktoromkoľvek oddelení dokladov. "Žiadateľ je povinný predložiť vodičský preukaz, o ktorého výmenu žiada," upozornila hovorkyňa.

Poplatky za nový vodičský preukaz

Starý vodičský preukaz treba odovzdať na pracovisku Policajného zboru, kde občan požiadal o nový, najneskôr v čase vydania nového dokladu.
"Žiadosť o výmenu vodičského preukazu do 30 dní je spoplatnená správnym poplatkom 6,50 eura," pripomenula Bárdyová. Na výslovnú žiadosť poplatníka je možné vyhotoviť vodičský preukaz urýchlene do dvoch pracovných dní. Správny poplatok je vtedy štvornásobný, teda 26 eur.

Počet vydaných vodičských preukazov, vydávaných od 1. januára 1993 do 30. apríla 2004, na Slovensku predstavuje podľa hovorkyne približne 380.000 kusov.

Súvisiace články

Najčítanejšie