Jasno
Bratislava
Vratko
29.11.2022
Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvu na nemocnicu Rázsochy
Zdielať na
Slovensko

Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvu na nemocnicu Rázsochy

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Ministerstvo zdravotníctva podpísalo zmluvu na projekt nemocnice na Rázsochách za takmer 17 miliónov eur. Zariadenie bude súčasťou Univerzitnej nemocnice Bratislava. Zákazka zahŕňa plánovanie, urbanisticko-architektonické riešenie a vypracovanie projektovej dokumentácie vrátane inžinierskej činnosti a poradenstva na prípravu a dohľad nad realizáciou stavby. Výstavba bude financovaná zo zdrojov plánu obnovy. Len hrubá stavba vyjde 281 miliónov eur.

Projekt novej Univerzitnej nemocnice Bratislava v lokalite Rázsochy je bližšie k realizácii. Ministerstvo zdravotníctva SR totiž podpísalo zmluvu s víťazom verejného obstarávania na zabezpečenie komplexnej projektovej prípravy. Ako informuje rezort, zariadenie bude v prvej etape disponovať kapacitou 653 lôžok, v druhej etape bude projekt počítať s prípadným rozšírením o ďalších 500. Nemocnica bude slúžiť aj ako vzdelávacie a výskumné centrum.

"Rozostavaná nemocnica Rázsochy dlhý čas predstavovala symbolický pomník problémov slovenského zdravotníctva. Vybudovanie modernej, kvalitnej nemocnice s nadregionálnym významom bude rovnako symbolické otvorenie novej kapitoly v starostlivosti o pacienta,“ uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský.

Verejné obstarávanie bolo vyhlásené v roku 2019, do tendra sa celkovo zapojilo jedenásť uchádzačov a víťazom sa stala skupina dodávateľov Amberg Engineering Slovakia a CED Consulting. Celková vysúťažená cena za kompletnú projektovú dokumentáciu predstavuje 16,68 mil. eur s DPH, pričom na financovanie budú využité zdroje z Plánu obnovy a odolnosti SR.

Víťaz vypracuje okrem iného urbanisticko-architektonickú štúdiu, projektové dokumentácie ako samotného stavebného zámeru, tak pre povolenia na uskutočnenie stavby a projektovú dokumentáciu na výber generálneho zhotoviteľa stavby vrátane medicínskeho i nemedicínskeho vybavenia. Predpokladané doručenie nosných častí dokumentácie je do 390 dní od podpísania zmluvy.

Výstavbu novej Univerzitnej nemocnice Bratislava na Rázsochách schválila vláda 1. júla tohto roka. Samotná výstavba nemocnice do úrovne hrubá stavba by sa mala ukončiť v roku 2026.

Súvisiace články

Najčítanejšie