Zatiahnuté
18°
Bratislava
Gabriel
24.3.2023
Ak máte tieto kozmetické výrobky doma, okamžite ich vyhoďte
Zdielať na

Ak máte tieto kozmetické výrobky doma, okamžite ich vyhoďte

BRATISLAVA / Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky upozorňuje na výskyt nebezpečných kozmetických výrobkov, ktoré nahlásili do systému Safety Gate RAPEX (systém EÚ na rýchlu výmenu informácií o nebezpečných nepotravinových výrobkoch) kontrolné orgány v Taliansku a v Nemecku. Ide o výrobok na zosvetlenie pokožky Caro White od výrobcu Dream Cosmetics a výrobok na pleť vo forme ampúl Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Aging-Ampullen od výrobcu Vichy.

SITA

​Výrobok Caro White má v zozname zložiek uvedenú zakázanú látku hydrochinón. Hydrochinón sa nesmie používať v nezmývateľných výrobkoch. Môže spôsobiť podráždenie kože a dermatitídu.

SITA

​Pri prípravku Liftactiv Specialist Peptide-C Anti-Aging-Ampullen, ktorý balia v sterilných sklenených ampulkách, zistili, že postupom času a v závislosti od podmienok skladovania a prepravy sa tlak vyvíjaný výrobkom môže zvýšiť a sklo sa môže oslabiť. Sklenená ampulka môže pri otváraní prasknúť a spôsobiť poranenie používateľa. Z tohto dôvodu nie je možné zaručiť bezpečné otváranie ampuliek.

Spoločnosť L Oréal, ktorá vyrába a predáva výrobky pod značkou Vichy, po posúdení bezpečnosti prijala dobrovoľné opatrenia na zastavenie predaja, stiahnutie výrobkov z trhu a spätné prevzatie výrobkov od koncových používateľov. Zároveň boli distribútori požiadaní, aby informovali svojich spotrebiteľov prostredníctvom zverejnenia oznámenia o stiahnutí výrobkov z predaja v predajniach a na internetových stránkach. "Je možné, že uvedené výrobky sa nachádzajú aj v Slovenskej republike,“ dodal ÚVZ.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy