Zatiahnuté
Bratislava
Mikuláš
6.12.2023
Kauza Fatima: Prokurátor obžaloval Jankovskú, Vaska a Krajmera
Zdielať na

Kauza Fatima: Prokurátor obžaloval Jankovskú, Vaska a Krajmera

Archívna reportáž

BRATISLAVA / Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu 18. augusta obžalobu na Okresný súd Trenčín na bývalú štátnu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú, na jej svata Petra Vaska a bývalého šéfa protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Róberta Krajmera v kauze baru Fatima.

Obžaloba je pre dva skutky, a to zločin vydierania a zločin marenia spravodlivosti. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan.

Kauza trenčianskeho baru Fatima siaha do roku 2000, keď podnikateľovi Ondrejovi Janíčkovi vtedajší boss podsvetia Peter Čongrády spolu s Petrom Vaskom údajne násilím bar vzal. Mafiánske prevzatie sa údajne dialo s „posvätením polície“, ale aj sudcov, a to práve aj obvinenej Moniky Jankovskej, ktorá bola vtedy sudkyňou v Trenčíne.

Podľa výpovede svedkov za toto prebratie vzala úplatok tri milióny korún. O tejto skutočnosti mal aj pred súdom vypovedať svedok Michal V. Ten neskôr svoju výpoveď zmenil a vrátil sa k pôvodnej verzii, že k násilnému prevzatiu neprišlo. Nakoniec sa k verzii s násilným prevzatím vrátil aj s tým, že ho mala ovplyvňovať trojica ľudí, medzi ktorými bol aj svat Moniky Jankovskej, Peter Vasko a policajt NAKA Milan Ž.

Súvisiace články

Najčítanejšie správy