Tragédia na ceste: Auto zachytilo rodinu na bicykloch. Matka náraz neprežila, chlapec bojuje o život

Tragédia na ceste: Auto zachytilo rodinu na bicykloch. Matka náraz neprežila, chlapec bojuje o život

HARMANEC / Osobný automobil vrazil do skupinky cyklistov. Podľa polície prešiel vodič do protismeru, kde zachytilo 41-ročnú ženu a jej syna. Žena na mieste zahynula. Chlapca v kritickom stave odviezli do nemocnice. Jediný, kto vyviazol bez zranení, je otec rodiny.

​Obrovská tragédia sa stala cestou na výlet

Rodičia a ich 10-ročný syn išli za sebou na bicykloch, v Harmanci im z nepochopiteľných príčin vošlo do jazdnej dráhy rozbehnuté auto. Ľudia z okolitých áut, ktorí zrážku videli sa snažili rýchlo pomôcť. Zhodou okolností tam boli aj dve zdravotné sestry, ktoré išli okolo a zraneným poskytli prvú pomoc. "45-ročný vodič z nezistených príčin prešiel do protismeru, kde sa pohybovala skupinka cyklistov, došlo k zrážke s cyklistkou a maloletým cyklistom," informuje hovorca KR PZ BB Mário Bóna. 

Vodič auta, ktoré prešlo do protismeru tvrdil, že ho premohol mikrospánok

V čase nárazu podľa jeho slov nebol pri vedomí. Auto zachytilo 41-ročnú cyklistku aj jej syna. Všetko videl manžel cyklistky, ktorý je banskobystrickým dopravným policajtom.

Cestu zablokovali záchranné zložky

Na miesto letel aj vrtuľník z banskobystrickej nemocnice. Záchranári aj hasiči robili všetko pre to, aby ťažko zraneným pomohli. Žiaľ mladá žena boj o život prehrala. "Ženu sa záchranári pokúšali oživiť, žiaľ aj napriek snahe sa to nepodarilo," informuje hovorkyňa OS ZZS SR Alena Krčová. Chlapec je v ťažkom a kritickom stave. 

Vodič osobného auta, ktoré do cyklistov narazilo bol po nehode v šoku. "Dychová skúška negatívna, znalec z odboru na mieste a pracovníčka postraumatickej intervencie," hovorí Bóna. 

Všetky bližšie okolnosti tragickej nehody vyšetrujú dopravní policajti, bude to náročná úloha aj pre nich, veď pri tragédii zahynula manželka ich kolegu.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

06:15 Ranné noviny
08:30 Prestreté
09:30 Súdna sieň
07:05 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:30 Česko Slovensko má talent
10:15 Simpsonovci XIV.
07:45 Dvojičky
08:50 Slnečná
10:40 Bez servítky
08:25 Petronela Jabĺčková
08:40 Barbapapa I.
08:45 Rapotáčik 3
07:45 Nádech pro lásku
09:50 Góóól! III.
11:35 Síla naděje