Dramatická nehoda na horskom priechode Čertovica. Auto sa rútilo 300 metrovým zrázom

Dramatická nehoda na horskom priechode Čertovica. Auto sa rútilo 300 metrovým zrázom

HORSKÝ PRIECHOD ČERTOVICA / Auto sa zrútilo do 300 metrovej rokliny. Zo zdemolovaného vozidla sa vodič nedokázal dostať, volal preto o pomoc. Jeho zúfalý krik z lesa našťastie počuli okoloidúci ľudia. Na Čertovicu napokon letel záchranársky vrtuľník.

Prežil neuveriteľný pád. Auto, v ktorom sedel 40-ročný muž sa zrútilo do hlbokej rokliny. Vodič na vrchole Čertovice zišiel z cesty, auto sa stovky metrov prevracalo prudkým zrázom pomedzi stromy. Skončilo zdemolované na nepoznanie pri lesnej ceste.

​Na Čertovicu letel záchranársky vrtuľník

40-ročný vodič bol v aute uväznený, nedokázal sa ani pohnúť, jediné, čo mu zostávalo bolo kričať o pomoc. Mal obrovské šťastie, že ho začuli ľudia a privolali pomoc. Lekár sa k na miesto nehody zlanil z vrtuľníka."Lekár bol do terénu vysadený pomocou lanovej techniky. Pacient utrpel poranenia viacerých častí tela, vrátane hlavy, ale našťastie bol pri vedomí a so záchranármi komunikoval. Evakuovaný bol z miesta preložený na palubu," informuje hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková 

Muž utrpel podľa záchranárov mnohopočetné poranenia

Odreniny po celom tele, poranenie hlavy aj krčnej chrbtice. Previezli ho do nemocnice v Liptovskom Mikuláši. "Miesto je to špecifické, trafil vodič zrovna miesto, kde nie sú zvodidlá, kotúľal sa 300 metrov, mal šťastie, že prežil," hovorí pracovník odťahovej služby B. Bystrica Peter Červenec. 

K totálne zdemolovanému autu sa potom dostali hasiči aj chlapi z odťahovej služby po lesnej ceste a podarilo sa ho odviezť.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

13:50 Na chalupe
14:50 Bez servítky
15:50 Nikto nie je dokonalý
13:35 Simpsonovci V.
14:05 Simpsonovci V.
14:35 Simpsonovci V.
13:55 Prvé oddelenie
14:20 Prvé oddelenie
14:50 Dr. House VII.
13:50 Volám sa Caillou V.
14:15 Pat a Mat
14:30 Zabi nudu! II.
13:15 Tygří oči
14:55 Štěstí jménem Lucky
16:35 Rivalky na hrazdě