Sudkyňa Urbancová z kauzy Víchrica bola prepustená na slobodu

Sudkyňa Urbancová z kauzy Víchrica bola prepustená na slobodu

Archívna reportáž: Jarmila Urbancová žiada o zrušenie väzby embed kód
BRATISLAVA / Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SR Jarmila Urbancová ide z väzby na slobodu. Ako informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, senát 5T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí síce zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) z 3. marca, rovnako však rozhodol o prepustení obvinenej na slobodu.

Važanová doplnila, že NS SR za ponechania dohľadu probačného a mediačného úradníka ako aj kontroly technickými prostriedkami na určenie polohy, rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených Jarmile Urbancovej sudcom pre prípravné konanie začiatkom marca.

Jarmila Urbancová už opustila Leopoldovskú väznicu a smeruje so svojim advokátom domov. Ako sa v krátkom telefonickom rozhovore pre TV JOJ vyjadril jej obhajca Peter Erdöš, o zrušení väzobného stíhania Najvyšším súdom SR sa dozvedel mailom práve v okamihu, keď smeroval na poradu s klientkou Jarmilou Urbancovou potom ako absolvoval rannú poradu so svojou klientkou, obvinenou Monikou Jankovskou v Trenčianskej väzenskej nemocnici. “ Pani Urbancová sa nebude k zrušeniu  väzobného stíhania nijak vyjadrovať. Je rada, že smeruje domov za svojím ťažjko chorým manželom. Bude sa podriaďovať uloženým obmedzeniam, bude nosiť monitorovacie zariadenie pohybu, nesmie sa kontaktovať s obvinenými v danej veci, v ktorej je spoluobvinená, nesmie konaktovať svedkov, znalcov a iné osoby v trestnom konaní a ďalšie súdom uložené obmedzenia," reagoval obhajca Peter Erdöš. Urbancová bola dopoludnia prepustená z väzby rozhodnutím Najvyššieho súdu. Stíhaná je spolu s obvineným milionárom Zoroslavom Kollárom a sudcom Davidom Lindtnerom v prípade mediálne známom ako Víchrica. Ide o časť rozsiahlej korupčnej kauzy stíhania údajného dlhodobého korumpovania niektorých sudcov prepojených na už odsúdeného Mariana Kočnera, obvineného veľkopodnikateľa Zoroslava Kollára a ďalšie osoby z podnikateľského prostredia. 

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

19:30 Noviny TV JOJ
20:15 Byť zdravý je výhra
20:25 Šport
19:30 Profesionáli II.
20:30 Letecké katastrofy XVII.
21:25 Česko Slovensko má talent
19:00 Súdna sieň
20:10 Myšlienky vraha VII.
20:55 Kosti
20:00 Z rozprávky do rozprávky
20:10 Macko Uško
20:25 Krtko
18:40 Hvězda na střední
20:15 Kukuřičný ostrov
22:10 Nevlastní dcera