Zatiahnuté
22°
Bratislava
Urban
25.5.2022
Črevné ťažkosti a hnačka sú častou komplikáciou respiračných infekcií
Zdielať na
Slovensko

Črevné ťažkosti a hnačka sú častou komplikáciou respiračných infekcií

Zdroj: inPHARM

INZERCIA / Respiračné ochorenia ako je napr. ochorenie COVID 19 a chrípka, bývajú často spojené aj s črevnými ťažkosťami – hnačkami, kŕčmi v bruchu a nechutenstvom. Chorého človeka vysiľuje nielen zvýšená teplota a horúčka, kašeľ, ale aj spomínané črevné ťažkosti. Častokrát sa infekcia komplikuje bakteriálnou superinfekciou a preto sa pridávajú do liečby antibiotiká. Táto liečba narúša tiež prirodzený črevný mikrobióm a preto jedným z jej nežiaducich účinkov bývajú takisto črevné ťažkosti – hnačky. Vtedy je dôležité dopĺňať probiotiká ale aj látky, ktoré vychytávajú a odstraňujú patogénne mikroorganizmy, upokojujú zapálenú a podráždenú črevnú sliznicu. Častá stolica vedie ľahko k dehydratácii organizmu, k veľkému vyčerpaniu, preto je dobré, keď sme na tento problém pripravení.

Ako si dokážeme pomôcť

Základom opatrení pri hnačke je diéta, ktorá by mala byť bezmliečna a beztuková, prípadne bez potravín, ktoré zle tolerujeme. Pri infekčných hnačkách, ktoré sú sprevádzané zvýšenou teplotou a potením je dôležitá náhrada stratených tekutín. Vhodná je nebublinková minerálka, slabý čierny čaj, osladený glukózou, alebo rehydratačný roztok.

Dôležitým pomocníkom pri hnačke bývajú prípravky, ktoré v čreve vychytávajú škodlivé toxíny a baktérie. Ďalej sú to prípravky, ktoré črevo dezinfikujú, pôsobia proti choroboplodným mikroorganizmom. Tie však nie sú vhodné pre malé deti.

Sušené čučoriedky osvedčený ľudový prostriedok

inPHARM

​Podobné vlastnosti majú aj sušené čučoriedky, ktoré predstavujú osvedčený ľudový prostriedok. Odporúča ich aj Európska lieková agentúra na liečbu hnačky. Je dokázané, že vďaka trieslovinám, organickým kyselinám, vitamínom, minerálom a ďalším látkam dokážu viazať a odvádzať z organizmu škodlivé látky a tiež zmierniť zápal a dráždivosť črevnej sliznice.

Hnačka narúša prirodzenú črevnú mikrobiotu

Pri hnačke sa zvykne narušiť prirodzená črevná mikrobióta, ktorá má však v čreve nezastupiteľné miesto. Niektoré črevné baktérie (probiotiká) produkujú dôležité vitamíny (B a K), ktoré pomáhajú regenerovať črevnú sliznicu. Pomáhajú tiež vstrebávať minerálne látky, ovplyvňujú metabolizmus tukov, cukrov, regulujú pH v črevách, majú vplyv na peristaltiku (pohyb čriev). Bacillus coagulans, telu vlastná baktéria pomáha napr. pri bolesti brucha, nadúvaní a pri syndróme dráždivého čreva IBS, čo potvrdila klinická štúdia. Probiotiká sú súčasťou mobilizácie imunitného systému a tvorby protilátok. Znižujú riziko vzniku alergií, zmierňujú príznaky intolerancie laktózy a tiež riziko vzniku niektorých druhov rakoviny.

Komplexný prípravok na črevné ťažkosti

inPHARM

Pri črevných ťažkostiach spojených s infekčným ochorením je potrebné vždy začať s diétou. Aby sme zmiernili bolesti brucha a znížili počet stolíc môžeme pridať symptomatické prípravky, napr. kombinovaný prípravok ENTERINA, ktorý vďaka sušeným čučoriedkam, prirodzeným črevným baktériám (Bacillus coagulans), vitamínom B a K, účinne a rýchlo napomáha viazať na seba toxíny, odvádzať ich z tela von, znížiť dráždivosť čriev, zahusťovať ich obsah a vytesniť patogénne mikroorganizmy vhodnými probiotikami. Pokiaľ sa stav do 3 dní nezlepší, treba sa nechať vyšetriť lekárom. Vďaka analýze vašej stolice, prípadne výteru z konečníka lekár môže predpísať cielenú liečbu.

Prípravok Enterina je vhodný pre všetkých

Pre deti od 6 mesiacov a dospelých, je v tekutej forme, má príjemnú chuť a užíva sa len jeden krát denne. Zarába sa tesne pred použitím, nakoľko účinné látky sú vo vrchnáčiku. Prax je taká, že väčšinou sa stav pacienta výrazne zlepší do času, kým prídu výsledky z laboratória. Je vhodný pri všetkých typoch črevných ťažkosti, a dá sa použiť aj preventívne.

Pri črevných ťažkostiach, bolesti brucha, nadúvaní a hnačkách je dôležité čím skôr si pomôcť, preto myslite na vybavenie svojej domácej lekárničky včas.

Viac informácií na www.inpharm.sk alebo www.akodlhsiezit.sk.

Najčítanejšie