Advokátska komora pozastavila výkon kontroverznej advokátke Adriane Krajníkovej

15.01.2021 18:32 Noviny.sk Slovensko

Advokátska komora pozastavila výkon kontroverznej advokátke Adriane Krajníkovej

Archívna reportáž
Podnik porušuje opatrenia embed kód
BRATISLAVA / Slovenská advokátska komora tak rozhodla na základe návrhu predsedníčky Revíznej komisie SAK. Krajníková je známa svojim častým vystupovaním o nulitných nariadeniach vlády spojených s protiepidemiologickými opatreniami. Zastupovala aj prešovský bar, v ktorom vedome porušovali protipandemické opatrenia. Taktiež zastupovala mamičku, ktorá si odmietla dať rúško aj sa dať otestovať na Covid-19, v októbri v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura Košice.

V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa SAK Alexandra Donevová. "Na advokátku komore prišlo množstvo sťažností, z ktorých doteraz už štyri boli vyhodnotené ako dôvodné a boli podané návrhy na začatie disciplinárneho konania. Návrh na pozastavenie advokátskej činnosti Adriane Krajníkovej bol podaný na základe mimoriadnej závažnosti konania vyhodnoteného Revíznou komisiou SAK ako možné disciplinárne porušenie predpisov SAK a advokátskej etiky,“ vysvetlila Donevová.

Advokátka podľa SAK svojím konaním tak závažne znižuje dôstojnosť advokátskeho stavu, že ochrana stavu ako aj ochrana verejnosti a spotrebiteľov právnych služieb nevyhnutne vyžaduje postup podľa Zákona o advokácii. Rozhodnutie bude právoplatné po doručení, prípadne na základe domnienky doručenia rozhodnutia advokátke.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:00 Dovidenia, stará mama!
05:25 Súdna sieň
06:10 Súdna sieň
05:35 Policajti v akcii
06:20 Nákupné maniačky
07:25 Dovidenia, stará mama!
05:05 Pat a Mat
05:15 Zabi nudu! II.
05:20 Tashiho svet
06:05 Hluboká voda
08:05 Americká Miss India
09:50 Kdybych měl křídla