Fenomenálna Petra Vlhová vyhrala slalom v Levi. Porazila aj Shiffrinovú, ktorá sa vrátila

Fenomenálna Petra Vlhová vyhrala slalom v Levi. Porazila aj Shiffrinovú, ktorá sa vrátila Zdroj: SITA
LEVI / Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára. Pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou zvíťazila o 18 stotín sekundy.

Slalomová nadvláda Slovenky Petry Vlhovej a Američanky Mikaely Shiffrinovej trvá aj po sobote. Vo Svetovom pohári okrem tejto dvojice nevyhrala najtočivejšiu disciplínu iná pretekárka od 10. januára 2017 a platí to aj po sobote. Slalom vo fínskom Levi ovládla Vlhová s náskokom 18 stotín sekundy pred Shiffrinovou, tretia skončila Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Od uvedeného dátumu už 27 slalomov Svetového pohára vyhrali Vlhová alebo Shiffrinová.

"V druhom kole som chcela využiť to, že trať staval môj tréner Livio Magoni. Nebolo to jednoduché, pretože trať už nebola najlepšia, ale som veľmi rada za víťazstvo. Začať slalomovú sezónu je vždy úžasné," povedala Petra Vlhová v cieli do mikrofónu organizátorov.

Petra Vlhová vo Svetovom pohári dosiahla pätnásty triumf a 36. krát sa dostala na pódium. V slalome si pripísala deviate víťazstvo v Svetovom pohári a 23. pódiové umiestnenie. Dvadsaťpäťročná Liptáčka sa zásluhou zisku 100 bodov dostala na čelo celkového hodnotenia Svetového pohára a je aj líderkou poradia slalomu.

Vo fínskom Levi sa Petra Vlhová dostala na pódium štvrtýkrát, predtým bola prvá (2017), druhá (2018) aj tretia (2016). Slovenka je v SP obhajkyňou malého krištáľového glóbusu za slalom.

Petra Vlhová viedla už po prvom kole, v ktorom si pred Shiffrinovou vypracovala náskok 15 stotín sekundy. V druhom začala Slovenka dobre a mala k dobru viac ako pol sekundy. V spodnej časti trate síce mierne strácala, v konečnom výsledku jej to však stačilo na triumf aj na najlepší čas v druhom kole. Rakúšanka Katharina Liensbergerová bola tretia po prvom aj druhom kole.

Zdroj: noviny.sk/SITA

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
06:15 Súdna sieň
07:30 Panelák IX.
05:25 Moja mama varí lepšie ako tvoja - Špeciál
06:45 Policajti v akcii
08:00 Policajti v akcii
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Ruby z dúhy I.
06:00 Rozprávanie o víle Amálke
05:20 Můj kamarád delfín
07:05 Příšerky z vesmíru
08:40 Bella a Sebastian 3: Přátelé navždy