Opustené lietadlo zo Sačurova má dohru. Podľa informácií TV JOJ v nej bola žena s dvomi malými deťmi

Opustené lietadlo zo Sačurova má dohru. Podľa informácií TV JOJ v nej bola žena s dvomi malými deťmi

SAČUROV / V prípade nájdeného lietadla cez víkend pri Sačurove, dolapili posádku v Poľsku. Tvrdí to zdroj TV JOJ blízky vyšetrovaniu. V ultraľahkom lietadle sa pred zosadnutím do poľa mali podľa neho nachádzať aj dve malé deti so svojou matkou. Sú z Afganistanu a namierené mali za rodinou v Nemecku.

"Po obhliadke som skonštatoval, že lietadlo pristálo na tejto lúke, došlo k stretu s porastom," uviedol Arnošt Foff z leteckého a námorného vyšetrovacieho úradu.  Lietadlo bez posádky. Nájdene v poli medzi dedinami neďaleko Vranova nad Topľou. Nikto nevie ako dlho tam ultraľahký stroj bol. No podľa zdroja televízie JOJ z prostredia polície pár dní po nájdení stroja, objavili poľskí kolegovia za hranicami podozrivú skupinku ľudí. Podľa nášho zdroja ide o muža maďarskej národnosti a ženu z Afganistanu, s ktorou boli aj malé deti.Ženu s dvomi deťmi priviezli dnes dodávkou na oddelenie hraničnej a cudzineckej polície v Prešove. S najväčšou pravdepodobnosťou skončia v jednom zo zariadení pre utečencov. Príslušníci hraničnej a cudzineckej polície si matku s deťmi prevzali na hraničnom priechode Barwinek. Muža ako občana únie si ponechali Poliaci. Ženu s deťmi zrejme na Slovensko transportovali v rámci dohôd o utečencoch. Podľa zdroja televízie JOJ mala žena s deťmi a mužom z Maďarska letieť v lietadle, ktoré bolo nájdené na Slovensku.

Žena sa podľa našich zistení pokúšala dostať do Nemecka za svojou rodinou. Hraničná polícia na Slovensku však k prípadu nájdeného lietadla trvá na svojom pôvodnom stanovisku. "V prípade aktuálne prebieha vyšetrovanie a preto nie je možné zverejniť ďalšie informácie," informovala hovorkyňa riaditeľstva cudzineckej a hraničnej polície Agnesa Kopernická."Je to ultraľahké lietadlo, nie našej výroby, je dvojmiestne, po dopade na toto miesto bolo poškodené a už nie je letu schopné," pokračuje Foff.


Ženu s deťmi z dodávky odprevadili do policajnej budovy. Tam čakali na tlmočníka. Dodávka, ktorá ich priviezla na istý čas odišla ale potom opäť čakala zaparkovaná pred policajným oddelením.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:35 PRESTRETÉ
05:10 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:20 Panelák IX.
05:40 Moja mama varí lepšie ako tvoja
06:30 POLICAJTI V AKCII
07:55 POLICAJTI V AKCII
05:00 Sníček
05:15 Tashiho svet
05:30 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
06:30 12 darů do života
08:35 Příšerky pod hladinou
10:15 Red Dog - psí legenda