Adrián (20) pod vplyvom alkoholu narazil do stĺpa, jeho kamarát (18) cestu na párty neprežil

12.08.2020 17:55 Noviny.sk Slovensko

Adrián (20) pod vplyvom alkoholu narazil do stĺpa, jeho kamarát (18) cestu na párty neprežil

DOLNÁ MARÍKOVÁ / Tragédiou sa skončila jazda dvoch kamarátov za zábavou v Považsko-bystrickom okrese. 20-ročný vodič v Dolnej Maríkovej narazil do stĺpa. Marek, ktorý sedel na sedadle spolujazdca zomrel na mieste, vodič mal krvi alkohol.

Stalo sa to večer krátko po desiatej hodine, chlapci boli na chate a smerovali do Dolnej Maríkovej. Za volantom škodovky sedel 20-ročný Adrián, nezvládol však ľavotočivú zákrutu a nabúral do betónového elektrického stĺpu.
"Následne bolo vozidlo odhodené spať na vozovku, kde zostalo stáť," uviedol policajný hovorca Pavol Kudlička.Podľa miestnych musel ísť rýchlo a nepočítal s tým, že zákruta je prudká a vynieslo ho. Na sedadle spolujazdca sedel Adriánov kamarát, 18-ročný Marek, zomrel na mieste."Mladý muž utrpel zranenia nezlúčiteľné so životom žiaľ záchranári mu už nedokázali pomocť," skonštatovala hovorkyňa operačného strediska Alena Krčová.

"On bol skvelý chalan chodil do kostola hral na organe a športoval bude veľa ľuďom chýbať," povedal kamarát Michal. Nielen prirýchla jazda a neskúsenosť sa zrejme podpísali pod túto tragédiu, Adrián navyše nešoféroval triezvy."Vodič sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,46 promile. Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin usmrtenia," informoval hovorca Kudlička.

"Ja by som si s opitým do auta nesadol skôr by som sa mu snažil vziať kľúče," skonštatoval Michal.

Adrián je v policajnej cele a o tom, či bude stíhaný väzobne bude musieť rozhodnút sudca. V každom prípade mu hrozí až 10 ročné väzenie."Keď vytriezvie tak ho asi postihnú vlastní démoni. Žiť s pocitom, že si zabil kamaráta nie je bohviečo," uzavrel Michal.

Zrážka troch vozidiel uzavrela diaľnicu do Košíc. V oboch smeroch spôsobila kolóny. Viac už reportér Vlado Jurek:

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:45 MILÁČIKOVO
06:20 Norman a duchovia
08:20 Flynn Carsen: Honba za Kopijou osudu
05:20 NOVÁ ZÁHRADA
06:05 Súdna sieň
07:25 Súdna sieň
05:10 Ako som prežil
06:00 ZÁCHRANÁRI
06:50 ZÁCHRANÁRI
05:00 Krtko
05:30 Tashiho svet
05:45 Nezvyčajná cesta Nilsa Holgerssona
05:45 Henry ze zkumavky
07:30 Arthur a souboj dvou světů
09:20 Skorosestry