Maturantom stačí priemer. Ústnu skúšku si vybralo mizivé percento žiakov

Maturantom stačí priemer. Ústnu skúšku si vybralo mizivé percento žiakov

BRATISLAVA / Ústnu maturitnú skúšku si zvolilo len 392 študentov. 99% z nich sa stotožnilo so známkou určenou aritmetickým priemerom výsledkov, ktoré získali počas celého štúdia na strednej škole.

„Po prvýkrát máme za sebou novú formu maturity. Možno aj takýmto spôsobom určíme ďalšie smerovanie maturít, kde by jedným z kritérií bola práca žiaka počas celého jeho štúdia,“ uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling.

Školy takto vypočítali maturantom 142 489 známok. Priemerná známka bola dvojka. Vyplýva to z údajov, ktoré rezort školstva získal z takmer 600 stredných škôl. Tri štvrtiny skúšok budú z anglického jazyka na prelome mája a júna. 

„Po prvýkrát máme za sebou novú formu maturity. Možno aj takýmto spôsobom určíme ďalšie smerovanie maturít, kde by jedným z kritérií bola práca žiaka počas celého jeho štúdia,“ poznamenal minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Branislav Gröhling.

Pritom internú časť maturity malo tento rok absolvovať 41 017 stredoškolákov. Ústne skúšky sa môžu uskutočniť aj na diaľku. V prípade, že budú v osobnej prítomnosti študentov, škola bude musieť dodržať nariadené hygienické opatrenia.

Ústna časť maturitných skúšok bude prebiehať v trojtýždňovom období medzi pondelkom 25. mája až sobotou 13. júna 2020. Konkrétne termíny sa môžu v každom vyššom územnom celku líšiť, pretože ich určujú okresné úrady v sídle kraja podľa lokálnych potrieb a špecifík.

Presné dátumy úrady zverejnia najneskôr v utorok 19. mája 2020, napríklad na svojom webe a stanovené termíny budú platiť pre všetky stredné školy v ich územnej pôsobnosti. V rovnakom termíne bude prebiehať  aj 539 ústnych maturitných skúšok študentov, ktorí si zvolili maturitu z dobrovoľného predmetu. Ústne maturitné skúšky sa môžu uskutočniť aj dištančne. 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ/MINEDU

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

11:20 Dr. Dokonalý
12:15 ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT
14:30 Vražedné čísla
10:20 Najlepšie svetové videá V.
11:45 Áno, šéfe USA III.
12:40 NOVÁ ZÁHRADA
10:55 UHÁDNI MÔJ VEK
12:00 Vražedné Miami II.
13:00 Presne takto o rok
11:20 Arthur a Minimojovia
11:45 Kúzlovanie
12:00 Maxipes Fík
10:40 Footloose: Tanec zakázán
12:45 Příšerky pod hladinou
14:30 Továrna na sny