Bojovník Alex už absolvoval vyšetrenia v Budapešti. Čoskoro by mu mali podať liek

14.05.2020 10:25 Noviny.sk Slovensko

Bojovník Alex už absolvoval vyšetrenia v Budapešti. Čoskoro by mu mali podať liek

BRATISLAVA/BUDAPEŠŤ / Alex, bojovník, ktorý trpí spinálnou muskulárnou atrofiou, už pricestoval do nemocnice v Budapešti. Už čoskoro by mal dostať svoj liek Zolgensma, ktorý patrí k najdrahším medikamentom na svete.

"Ahojte kamaráti. Pozdravujem Vás z Budapešti. Je tu pekne a lekárky a sestričky sú tu veľmi milé. Pekne sa na mňa usmievajú a často ma aj chvália," takto opisujú Alexkovi rodičia jeho chvíle v budapeštianskej nemocnici. Pred niekoľkými mesiacmi chlapcovi rodičia ani netušili, či sa podarí vyzbierať dostatok peňazí na to, aby mohli cestovať do Maďarska, kde by mu podali liek, a vôbec, či to stihnú do termínu stanoveným lekármi. 

"Pred troma mesiacmi som len snívala o tom, že môj Alex, ktorý má veľmi ťažkú chorobu, by mohol dostať úplne nový liek. Liek, ktorý je ďaleko v Amerike a hlavne za tak obrovskú cenu, že pre nás, bežných ľudí, je jeho kúpa takmer nereálna. Predstava toho, že Alex nikdy nebude ani sedieť, nikdy nebude samostatný a viesť normálny život mi ale dala odhodlanie bojovať za získanie tohto lieku," napísala na sociálnu sieť Alexova mama Monika Brdárska.

Alex so svojou rodinou vycestoval do Budapešte začiatkom mája. V nemocnici mu už vykonali rôzne vyšetrenia, no a liek by mu mali podať už o niekoľko dní. Teraz je však dôležité, aby zostal zdravý. "Čoskoro už dostanem aj svoj liečik, len musím zostať zdravý a potom ma čaká prísna karanténa. Už sa teším na všetky tie veci, čo mamka s ockom vymyslia, aby ma v tej karanténe zabavil," píšu na sociálnej sieti.

Zdroj: noviny.sk/TVJOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:05 Súdna sieň
05:55 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:05 Nákupné maniačky
05:50 Policajti v akcii
06:50 Prvé oddelenie
05:00 Zabi nudu!
05:10 Tashiho svet
05:25 Pat a Mat
06:35 Mámy na nože
08:15 Rodinka
09:55 Věř mi