Boj s čiernymi stavbami sa začal. Na Domaši pristúpili k radikálnemu riešeniu

Boj s čiernymi stavbami sa začal. Na Domaši pristúpili k radikálnemu riešeniu

DOMAŠA / Vodohospodári na východnom Slovensku sa pustili do boja proti čiernym stavbám na brehu Domaše. Desiatky rokov sa snažili o ich odstránenie, no bez úspechu. Po mnohých výzvach pristúpili k radikálnemu riešeniu.

Na brehu Domaše začali s odpratávaním prvých takýchto nelegálnych objektov. Karavany, ktoré bolo možné presunúť, začali odvážať na určené pozemky. Tie, ktoré sa nedajú premiestniť, budú nekompromisne zbúrané. Niektoré už žeriavom naložili na nákladné autá a začali odvážať. "Ja som zástanca toho, na cudzom sa nemá stavať," uviedol rybár Jozef. "Tie chatky, latríny už tu dávno nemuseli byť," dodal Jozef. 

Spolu je okolo brehov Domaše asi 300 takýchto nelegálnych objektov. 90 z nich má svojho majiteľa. U zvyšných je vlastník zatiaľ neznámy. Ak sa k nim neprihlásia ani do jedného roka, prepadnú v prospech štátu. "My teraz riešime Domašu ale toto nie je problém len Domaše a rovnakým spôsobom mienime pokračovať aj na iných vodných tokoch," informoval Pavel Virág, technicko prevádzkový riaditeľ SVP. 

Okrem vodohospodárov boli dnes na pláži aj niektorí majitelia provizórne zhotovených objektov. Aby neprišli o veci, ktoré tam mali, si ich prišli sami, aj keď v poslednej chvíli, rozobrať a odpratať. "Mám tu dvojplatničku, chladničku," vymenoval vlastník karavanu Ľubomír. 

V odstraňovaní nelegálnych objektov na pláži budú pokračovať aj v najbližších dňoch. Práce plánujú ukončiť v apríli tohto roka. Suma na odstránenie týchto objektov je predbežne vyčíslená na zhruba 400 tisíc eur.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

08:45 Káčerovo I.
09:10 Pat a Mat
09:25 NAŠI III.
08:45 NOVÁ ZÁHRADA
09:55 NA CHALUPE
11:05 NOVÉ BÝVANIE DIZAJN
08:30 Dr. Dokonalý
09:45 Áno, šéfe USA III.
10:35 Áno, šéfe! USA IV.
08:45 Rapotáčik 2
09:00 Hanička a Murko pre najmenších
09:05 Pat a Mat
07:30 Nine
09:40 Nádech pro lásku
11:45 Útěk ze Sibiře