Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 30. novembra?

Exkurzia do histórie: O čom sa písalo 30. novembra?

BRATISLAVA / Prehľad tlače z novembra 1989 ukončíme pohľadom do vydaní denníkov z tridsiateho novembra. Cítiť z nich, že hoci od brutálneho potlačenia študentskej demonštrácie neprešli v tej chvíli ani dva týždne, situácia v krajine sa zmenila o stoosemdesiat stupňov. Z dnešného pohľadu je však zaujímavé prečítať si napríklad aj o vtedajšom nakupovaní potravín, či vianočných darčekov

Orgán Ústredného výboru Komunistickej strany Československa, Rudé Právo informuje o mimoriadnej schôdzi Federálneho zhromaždenia Československej socialistickej republiky. Poslanci na ňom schválili zmeny v ústave. Bol zrušený článok o vedúcej úlohe komunistickej strany v spoločnosti. Významnými úpravami prešli aj ďalšie články ústavy.

Denník Slovenského ústredného výboru Socialistického zväzu mládeže Smena hlási, že generálny tajomník Ústredného výboru Komunistickej strany Československa Karel Urbánek požiadal generálneho prokurátora ČSSR a generálneho prokurátora ČSR, ako aj Ústrednú kontrolnú a revíznu komisiu o maximálne urýchlenie vyšetrovania poľutovaniahodných udalostí, ku ktorým došlo v Prahe, 17. novembra.

V článku s titulkom "Život ide ďalej" pripomína Smena bremeno každodenného života, ktoré si čitatelia ponesú aj naďalej. Nikto za nich totiž nevystojí rad na zamrznuté mandarinky, ktoré začnú na druhý deň hniť, či nekúpi vianočné darčeky. Vedúca obľúbeného bratislavského hračkárstva si pre denník povzdychla, že tak ako vždy: Ničoho nikdy nie je dosť. Aktuálne v ňom čakajú na hračkárske vysávače, sľúbené z NDR.

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:00 Noviny TV JOJ
05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
05:35 Súdna sieň
06:20 Súdna sieň
07:40 Panelák VII.
05:55 Prvé oddelenie II.
06:20 TIPOS INFO
06:25 Dovidenia, stará mama!
05:00 Rybičky Flip a Flap
05:05 Sníček
05:15 Tashiho svet
06:05 Okruh
07:45 Lord of the Dance
09:30 Skoro dospělá