Jasno
24°
Bratislava
Gertrúda
19.5.2022
TV JOJ: Dom, kde sídli firma Jirka Malchárka, chceli vykradnúť
Zdielať na

TV JOJ: Dom, kde sídli firma Jirka Malchárka, chceli vykradnúť

BRATISLAVA / Dom so sídlom firmy bývalého politika sa večer stal terčom zlodejov. Podľa informácii TV JOJ v ňom býva exminister hospodárstva Jirko Malchárek. Ten udalosť odmietol komentovať.

Podľa informácií TV JOJ z prostredia vyšetrovania mali zlodeji prísť do domu cez blízky les a zimnú záhradu.Po zotmení sa nerušene dostali až do domu. Malchárek ich ale vyrušil svojim príchodom do domu. Na mieste po príchode štábu TV JOJ boli policajti.

Podľa zdroja z prostredia vyšetrovania zlodeji chceli ukradnúť dva trezory. Do domu sa dostali tak, že rozbili sklenenú výplň na dverách zimnej záhrady.  "Nebudem to komentovať, nemám dôvod sa rozprávať s médiami," uviedol pre TV JOJ Malchárek. 

Vstup na pozemok strážila súkromná bezpečnostná služba. V dome a jeho okolí policajní technici dokumentovali stopy, ktoré by mohli pomôcť dolapiť páchateľov. Tí sú zatiaľ stále neznámi.

"V súvislosti s Vami uvedeným prípadom je zo strany útvaru Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave III vedené trestné stíhanie vo veci trestného činu krádeže v súbehu s trestným činom porušovania domovej slobody a prečinu poškodzovania cudzej veci. Celková škoda bola vyčíslená na cca. 2.700 ,- €. K zraneniu osôb nedošlo. Bližšie informácie v súčasnom štádiu konania nie je možné poskytnúť," uviedla vo svojom stanovisku polícia.

Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie polícia podrobnosti k tomuto prípadu nezverejnila. Páchatelia podľa informácii TV JOJ trezory neukradli. Informáciu ale polícia nepotvrdila. Vyčíslená škoda môže súvisieť s poškodením majetku. Podľa verejne dostupných informácii má v dome sídlo firma, ktorej jedným zo štatutárov je práve Jirko Malchárek, ten by však mal v dome aj bývať. 

Pre niekoľkými dňami televízia JOJ obdržala nahrávku Gorila. Vystupuje na nej aj hlas podobný Jirkovi Malchárkovi. Ten pre TV JOJ povedal, že žiadnu nahrávku nepočul ani ho nezaujíma. Viac vo videu: 

Súvisiace články

Najčítanejšie