Zatiahnuté
13°
Bratislava
Bonifác
14.5.2025
Nedostal mzdu, začal protestovať pred Krajským súdom
Zdielať na

Nedostal mzdu, začal protestovať pred Krajským súdom

súd stôl sudcovský prázdny cast

Zdroj: TV JOJ

Žiada, aby mu vyplatili ušlú mzdu vo výške 1,5 milióna Sk (49.790 eur).

"Moja mzda priznaná súdom je mojím majetkom a ja ju nemôžem užívať. Sú porušené moje základné ústavné práva a slobody vlastniť a užívať majetok," uviedol Piskura. Aj za cenu ohrozenia svojho života spred budovy košického KS nemieni odísť, pokým svoj problém nevyrieši.

Bývalý údržbár informoval, že jeho spor trvá už 15 rokov a súvisí so zánikom jeho bývalého zamestnávateľa Kovoprojekty Prešov v roku 1992 a neskôr jednej z jej poprivatizačných nástupníckych firiem Kelis Kovoprojekt Eli v Levoči.

Po tom, čo uspel na Ústavnom súde SR a na Európskom súde pre ľudské práva v Štrasburgu kvôli prieťahom v súdnom konaní, KS v Prešove v roku 2002 vydal rozhodnutie, podľa ktorého mu mal správca konkurznej podstaty Kelis Kovoprojekt Eli do 15 dní od právoplatnosti rozhodnutia vyplatiť náhradu mzdy za roky 1992 až 2002. Doteraz sa tak nestalo.

Piskura nepochodil ani na Okresnom súde v Bardejove, kde sa domáhal exekúcie voči dlžníkovi. Nepomohol mu ani ombudsman. Pred KS v Košiciach, ako povedal, protestuje preto, lebo "tento súd menoval správcu konkurznej podstaty a teraz sa už o vykonateľnosť súdneho rozhodnutia nestará".

Podľa Piskuru príčina jeho dlhoročného problému je hlavne v zákone o konkurze a vyrovnaní, ktorý, ako tvrdí, nechráni obyčajných zamestnancov, len podnikateľov.

Zdielať na

Najčítanejšie správy