Prvé hmly, slabý vietor a príjemné teploty. Počasie na zvyšok týždňa vyzerá sľubne

Prvé hmly, slabý vietor a príjemné teploty. Počasie na zvyšok týždňa vyzerá sľubne

Archívna reportáž
embed kód
BRATISLAVA / Po chladnej noci, keď teplota v dolinách a v kotlinách krajiny padala nebezpečne nízko, máme pred sebou deň plný slnka a príjemnej letnej teploty. V stredu ráno sa môže objaviť aj hmla alebo zamračená obloha s nízkou oblačnosťou, ktorá môže zhoršovať dohľadnosť na našich cestách. Jeseň pomaly ale isto nastupuje.

Počas stredy bude oblakov málo, len popoludní môže byť postupne od juhu zväčšená oblačnosť, ale bude to bez zrážok. Denná teplota sa bude v stredu pohybovať od 22 do 27 stupňov Celzia, na severe miestami okolo 20 stupňov. Vietor bude iba slabý, prípadne bezvetrie.

"Vo štvrtok bude počas dňa zväčšená oblačnosť a objavia sa aj prehánky, no teplota bude príjemná letná, od 21 do 27 stupňov Celzia. Hoci bude počasie u nás ovplyvňovať studený front, ten sa bude pri postupe k nám rozpadať, a tak počasie u nás veľmi neovplyvní," uviedla meteorologička Najlepšieho počasia Miriam Jarošová. V piatok už bude príjemne slnečný, s rannými hmlami a s teplotou príjemnou na kávu na terase či na prechádzku v prírode alebo po meste. Na teplomeroch bude od 20 na sever po 26 stupňov na juhu.

Víkendový dotyk zimy?

Víkendové počasie bude ale o niečom inom. Na končiaroch Tatier pocítime prvý pozdrav zimy. Po okraji vysokého tlaku vzduchu nad západnou časťou Európy k nám zafúkne chladnejší vzduch. "V sobotu očakávame na severe zväčšenú oblačnosť s prehánkami, na hrebeňoch Tatier snehové prehánky. Denná teplota od 18 do 23, na severe okolo 16 stupňov Celzia. Vietor od severu do 30, v nárazoch lokálne okolo 50 km/h," povedala Miriam Jarošová. V nedeľu bude slnečno, prehánky iba ojedinelé, od asi 1 300 m snehové. Pozor na studenú noc, aj v nížinách sa môže objaviť prízemný mráz. Cez deň od 13 na severe, po 22 na juhu.

Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

09:35 Súdna sieň
10:15 Súdna sieň
11:00 Policajti v akcii
09:25 C.S.I.: Kriminálka Miami IX.
10:45 Poklady z blšáku X.
11:30 Prestreté
09:05 Divoké kone II.
10:30 Prestreté
11:50 Nákupné maniačky
10:00 Rev a motoroví miláčikovia I.
10:25 Požiarnik Sam VIII.
10:35 Okido I.
08:35 Helena
10:40 Balón
12:55 Popelky