Mimoriadna situácia v košickom U.S.Steel. Pre výpadok elektriny zastavili prevádzku

Mimoriadna situácia v košickom U.S.Steel. Pre výpadok elektriny zastavili prevádzku Zdroj: ISIFA
KOŠICE / Košický U.S.Steel mal vo štvrtok technický problém. V celom závode vypadla elektrina, kvôli čomu bolo nútené zastaviť prevádzku v niektorých častiach. Informáciu o výpadku potvrdil aj hovorca U.S.Steel Ján Bača.

V košických oceliarňach museli čeliť mimoriadnej situácii. Zamestnanci zažili takmer totálnu odstávku fabriky. Spôsobil ju výpadok elektrickej energie. Dotkol sa aj tých najdôležitejších prevádzok, ako sú vysoké pece alebo linky na finalizáciu plechov. Bez prúdu bola väčšina U.S. Steelu.

Dodávky sa podarilo obnoviť napoludnie napoludnie. Podľa informácií Televízie JOJ bola príčinou porucha rozvodne, ktorá zásobuje celý závod. Po tejto výnimočnej situácii by sa fungovanie oceliarní malo naplno obnoviť najneskôr do piatku. "Vďaka okamžitej reakcii a fungujúcim havarijným systémom nedošlo k ohrozeniu bezpečnosti zamestnancov ani blízkeho okolia. To, čo bolo príčinou poruchy a mimoriadnej udalosti momentálne prešetrujeme. Môžem potvrdiť, že jednotlivé agregáty na jednotlivých závodoch postupne nabiehali," uviedol Bača. 

U.S.Steel nedávno oznámil, že bude prepúšťať. O prácu by malo prísť zhruba 2500 ľudí. Pozrite si archívnu reportáž.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

13:55 Ľadové kráľovstvo
15:55 NOVÁ ZÁHRADA
16:55 NA CHALUPE
15:00 INKOGNITO
16:20 INKOGNITO
17:20 Slečna na stráženie
15:05 Skutočný génius
16:05 Áno, šéfe! USA IV.
17:00 Áno, šéfe! USA IV.
15:45 Zabi nudu! II.
15:50 Dážďovečky
16:00 Ocko hrdina
14:55 Martin a Venuše
16:50 Skleněné peklo
18:35 Mámy na nože