Jána, ktorý mal brutálne zabiť svojho suseda a potom ho vláčiť na lane za autom, poslal súd do väzby

Jána, ktorý mal brutálne zabiť svojho suseda a potom ho vláčiť na lane za autom, poslal súd do väzby

PORIADIE / Sudca poslal obvineného muža, ktorý mal brutálne zavraždiť svojho suseda, do väzby. 65-ročný Ján napadol suseda tyčou, potom ho vláčil za autom po ceste a nakoniec odhodil do jazierka. Spôsob, akým zniesol zo sveta 35-ročného Štefana šokoval každého, kto ho poznal. Upozorňujeme na to, že zábery v reportáži nie sú vhodné pre maloletých divákov.

​Sudca o jeho umiestnení do vyšetrovacej väzby rozhodol vo štvrtok. Dôvodom je to, že by sa mohol vyhýbať trestnému stíhaniu a mohol by pokračovať v trestnej činnosti. Ján pôsobil na súde mimoriadne pokojne. Jeho správanie prekvapilo aj samotného prokurátora. "Obvinený vystupoval chladne, odmerane, arogantne, ako keby sa nič nestalo, vôbec si neuvedomuje, že zobral mladý ľudský život," uviedol prokurátor Krajskej prokuratúry Trenčín. 

Na súde ale ospravedlnenie nepadlo. "Absolútne ani slovo nepadlo, že mu je to ľúto," pokračoval prokurátor. 

Prečo na suseda zaútočil?

Ján vo štvrtok sudcovi prezradil, prečo na Jána zaútočil takým brutálnym spôsobom. "Prišiel s novou verziou, že poškodený na neho vulgárne zaútočil, na jeho deti, on sa dostal do takej vývrtky, že chytil prvé čo mal a zaútočil na poškodeného," povedal prokurátor. Podľa prokurátora si páchateľ na všetko pamätá. Dokonca priznal, že Štefana prešiel autom. "Tri hodiny po skutku mal 1,6 promile," poznamenal prokurátor. Nateraz mu hrozí 15 až 20 rokov za mrežami. Prokurátor však priznal, že trestnú sadzbu mu plánujú sprísniť. Čin totiž vykonal mimoriadne brutálnym spôsobom. 

Deň vraždy

K brutálnej vražde malo dôjsť preto, že o 30 rokov mladší Štefan žiadal o stíšenie hudby. Táto banálna požiadavka ho ale stála život. Štefana oblečeného iba v spodnom prádle, mal pri odchode 65- ročný Ján zozadu ovaliť oceľovou rúrou po hlave. Na zemi ležiacej obeti pridal niekoľko rán. "Následne mal agresívny dôchodca priviazať nohy zraneného muža o svoje vozidlo," uviedla Danka Adamíková, hovorkyňa KR PZ Trenčín.  

Desivý obraz sa naskytol iba 19-ročnej kamarátke, ktorej sa nezdalo, že sa Štefan nevracia od suseda domov. Podľa našich informácií videla, ako Ján opakovane prešiel autom po nevládnom tele Štefana. "V ďalšom konaní sa mu pokúšala zabrániť kamarátka zraneného muža spolu s ďalším susedom. Ale agresívny muž začal ohrozovať aj ich kovovou mačetou," informovala Danka Adamíková. Kým sa ale podarilo svedkom privolať pomoc, Ján ukončil svoje konanie tak, že za auto upínacím popruhom pripevnil Štefanove telo a ťahal ho asi kilometer po lesnej ceste. 

Konanie Štefana nevedia pochopiť ani ľudia, čo ho poznali. TV JOJ zisťovala, ako hodnotia vrahovo správanie ľudia, ktorí ho poznali, ale aj odborníci. 
Viac sa dozviete v reportáži TU:

Zdroj: noviny.sk/Polícia SR

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

Mohlo by vás zaujímať

TV Program

15:00 Súdna sieň
16:20 Modrý kód
17:30 Noviny
15:55 Poklady z blšáku V.
16:20 Zlato v garáži IV.
16:45 Moja mama varí lepšie ako tvoja
15:55 C.S.I.: Kriminálka Las Vegas VIII.
16:55 Súdna sieň
18:00 Súdna sieň
15:50 No, počkaj!
16:00 Pat a Mat
16:10 Ocko hrdina
15:05 Tankový prapor
16:35 Růžový a černý
18:30 Arthur a Maltazardova pomsta