Horskí záchranári zasahovali v Malej Fatre. Pomoc potrebovala 72-ročná turistka

Horskí záchranári zasahovali v Malej Fatre. Pomoc potrebovala 72-ročná turistka

MALÁ FATRA / Sedemdesiatdvaročnej českej turistke v nedeľu museli pomáhať v Malej Fatre horskí záchranári. Pani počas zostupu z Malých nocľahov do doliny Obšívanka spadla a vyvrtla si nohu. Ťažkým terénom už nedokázala ísť ďalej.

Česká turistka požiadala o pomoc horských záchranárov, aj keď nešlo o vážne zranenie. Každý krok jej spôsoboval ukrutnú bolesť. "Samostatne by nebola schopná zostupovať. Zranenie nebolo až také vážne, ale terén, kde sa to stalo, je náročnejší," vysvetľoval horský záchranár Štefan Holubek. Na pomoc jej vyrazil jeden profesionálny a traja dobrovoľní záchranári. Nohu jej po príchode na miesto ošetrili a zafixovali. 

Ženu na nosidlách zniesli náročným terénom až do Obšívanky, odkiaľ ju terénnym autom zviezli až k domu. Na ošetrenie do nemocnice potom pokračovala v sprievode manžela.

Česká turistka podľa záchranárov podcenila aj obuv, na túru sa vybrala v teniskách. "Nemala vibramovú obuv, ale tenisky. Pri tej vibramke je noha chránená a nemalo by dôjsť k podvrtnutiu členka," dodal Holubek. 

Pozrite si archívnu reportáž o bezpečnej turistike: 

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
09:30 Súdna sieň
07:15 Moja mama varí lepšie ako tvoja
08:15 Panelák
09:05 Panelák
07:20 Odsúdené II.
08:50 Kosti III.
10:05 Klamári II.
07:30 Príšerky zo skúmavky
07:50 Sníček
08:00 Okido I.
07:20 Albert Nobbs
09:25 Vrtěti ženou
11:15 Já a ty