NAKA bude mať čoskoro nového šéfa. Najčastejšie sa spomína Branislav Zurian

NAKA bude mať čoskoro nového šéfa. Najčastejšie sa spomína Branislav Zurian

BRATISLAVA / Stolička šéfa Národnej kriminálnej agentúry bude čoskoro obsadená. Už od mája by mal na čelo NAKA zasadnúť doterajší riaditeľ Národnej protizločineckej jednotky Branislav Zurian. Funkcia sa uvoľnila ešte koncom roka. A to po odchode Petra Hraška po tom, ako čelil disciplinárnemu konaniu.

Hraškove disciplinárne konanie sa týkalo postupov polície pri preverovaní anonymného trestného oznámenia na organizátorov Za slušné Slovensko. Následne sa s ním policajný prezident Milan Lučanský dohodol na jeho dobrovoľnom odchode. To, že by ho mal nahradiť práve Branislav Zurian, ale polícia ešte nechce potvrdiť. "Polícia nerieši personálnu politiku cez média. V prípade personálnych zmien, budú informácie uvedené na stránke polície," uviedla Denisa Baloghová, hovorkyňa PPZ SR. Ak prvý prišiel s informáciou portál aktuality.sk.

​Branislav Zurian sa stal kontrolným orgánom vyšetrovacieho tímu Kuciak, po odstavení Petra Hraška. A o pár mesiacov neskôr práve Zurian viedol, ako šéf protizločineckej jednotky, zásah proti štyrom obvineným v kauze úkladnej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

Milan Lučanský už avizoval zásadnú zmenu vo fungovaní NAKA. Nie je totiž spokojný s jej súčasným nastavením riadenia. Ohlásil tiež sprísnenie lustrácií v policajných databázach a to pod hrozbou vyhodenia z policajného zboru.

Milan Lučanský sa stal policajným prezidentom, TV JOJ zisťovala, čo si o jeho menovaní myslia slovenskí politici:

Zdroj: noviny.sk/TV JOJ

Najnovšie na JOJ.SK

Odporúčame

TV Program

05:40 Krimi
06:15 Ranné noviny
08:35 Bez servítky
05:10 Súdna sieň
05:50 Kixšou
05:55 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:25 Nákupné maniačky
06:10 Policajti v akcii
07:45 Prvé oddelenie II.
06:00 Bob staviteľ XV. - XVIII.
06:10 Rev a motoroví miláčikovia I.
06:35 Tashiho svet
05:15 Paříž počká
06:55 Lovci dinosaurů
08:50 Tunel