Ospravedlnenie hriešnikov Kozákovi: Máme byť vzorom, je nám to ľúto

Ospravedlnenie hriešnikov Kozákovi: Máme byť vzorom, je nám to ľúto

BRATISLAVA / Bývalý tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Ján Kozák vo štvrtok označil sedem hráčov, ktorí súvisia s jeho odstúpením. Ide o Dúbravku, Gyömbéra, Lobotku, Škriniara, Šullu, Šatku a Weissa ml. O deň neskôr sa štyria z nich verejne ospravedlnili.

Sedem previnilcov porušili disciplínu počas reprezentačného zrazu v Senci po sobotnom zápase s Českou republikou. "Dočítal som sa dokonca, že som starý a nemám už dosť energie. Po zápase s Českom som celú noc nespal. Pozrel som si dvakrát zápas. Išiel som sa pozrieť, čo robia tí moji chlapci a zistil som, ako chlapci prichádzali z vonku. Strašne ma to zabolelo. Akoby ma niekto opľul, dal mi facku," vyjadril sa Ján Kozák. 

Od Slovenského futbalového zväzu (SFZ) dostanú finančný trest. Celú kvalifikáciu na EURO 2020, v prípade, že budú nominovaní, odohrajú bez nároku na odmenu. Zvyšná trojka Vladimír Weiss, Ľubomír Šatka a Martin Šulla sa chce vyjadriť neskôr. 

Problémy aj za Galisa

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie Dušan Galis priznal, že podobné problémy s hráčmi neobišli ani jeho. "Samozrejme, že takýchto problémov, alebo prúserov bolo viacej ale vždy sa to muselo nejak zahrnúť pod koberec, pretože sú veci, ktoré nemusia ísť do verejnosti. Vždycky sa to stávalo, stáva,  a bude sa to stávať," prezradil. "Ja si myslím, že nebol dôvod na to, aby Jano odišiel. Jano mohol kľudne zostať a mohli tí hráči dostať nejaký trest," skonštatoval.  

Všetci nakoniec priznali chybu

Momentálne sa čaká už len na jediného hráča zo siedmych hriešnikov, a to na Vlada Weissa mladšieho. Ten mal však problémy už aj v minulosti, je známy z rôznych mimoštadiónových káuz. 

"To, čo sa stalo, ma veľmi mrzí. Nemali sme ako reprezentanti porušiť životosprávu a večierku. Bola to chyba, a preto budem za ňu niesť následky. To, čo sa stalo, nebolo celkom tak ako sa to prezentuje, ale najmä to nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi to naozaj ľúto," povedal obranca Norbert Gyömbér pre futbalsfz.sk.

"Po vzhliadnutí tlačovej konferencie s trénerom Jánom Kozákom si myslím, že je na mieste vyjadriť aj svoj názor. Uvedomujem si, že som sa dopustil disciplinárneho prehrešku tým, že som neprišiel načas na izbu, všetko ostatné však bolo v rámci noriem. Viem, že som urobil chybu, ktorú som si ihneď uvedomil, a preto je pre mňa samozrejmé, že za tú chybu budem niesť aj následky, nech sú akékoľvek. Rád by som však povedal, že nič z toho, čo sa stalo, nebolo mierené proti trénerovi Kozákovi. Je mi jasné, že ponocovať nebolo šťastné rozhodnutie, a preto sme išli za trénerom Kozákom, aby sme sa ospravedlnili. Mrzí ma, že on naše ospravedlnenie neprijal. To, že sa rozhodol rezignovať, nás všetkých prekvapilo aj kvôli dobrým vzájomným vzťahom, ktoré v reprezentácii máme. Každý z nás urobí chybu, no my reprezentanti sme viac na očiach. To, čo sa stalo, sa už zmeniť nedá. Je to pre mňa veľké ponaučenie do budúcnosti. Ešte raz sa ospravedlňujem celému realizačnému tímu, spoluhráčom i fanúšikom. Už by som sa nerád  k tejto nepríjemnosti viac vyjadroval, chcem sa už len pozerať pred seba, do budúcnosti a venovať sa futbalu," uviedol k celej situácii brankár Martin Dúbravka. 

Milan Škriniar a Stanislav Lobotka sa ospravedlnili spoločne

"Plne si uvedomujeme mieru svojej zodpovednosti za udalosti uplynulých dní a je nám to úprimne ľúto. Je to pre nás ponaučenie do budúcnosti a uznávame, že naše správanie sa a správanie sa našich spoluhráčov nebolo profesionálne a bolo v rozpore s disciplínou. Plne súhlasíme s rozhodnutím prezidenta SFZ Jána Kováčika, že keď v budúcnosti budeme nominovaní na reprezentačný zraz, budeme hrať bez prémií. S kritikou trénera sme nemali žiaden problém, čo sme aj v médiách hneď po zápase s Českom povedali. Je podľa nás normálne, že tréner skritizuje hráča, keď sa mu jeho výkon nepozdáva. Mrzí nás len trénerovo prirovnanie našich výkonov k miliónom, ktoré treba ukázať na ihrisku. My sme nikdy žiadne milióny, ktoré sa údajne za nás ponúkajú nekomentovali. Sú to informácie "nafúknuté" a prebrané z médií a nie od nás samotných. Ospravedlňujeme sa týmto ešte raz celej futbalovej verejnosti, zväzu a najmä našim fanúšikom aj keď si uvedomujeme, že žiadne ospravedlnenie nebude dostačujúce. Napriek tomu všetkému veríme, že tímu ako takému zostanú aj naďalej verní a budú ho i nás podporovať."

 "V prvom rade sa chcem ospravedlniť za to, že som počas reprezentačného zrazu porušil životosprávu. Áno, priznávam si chybu a nebudem sa skrývať pred zodpovednosťou. Porušil som stanovené pravidlá a som pripravený akceptovať trest zo strany zväzu i klubu.  Chcem sa ospravedlniť reprezentačnému trénerovi Jánovi Kozákovi, celému realizačnému tímu i spoluhráčom. Rovnako sa ospravedlňujem všetkým fanúšikom slovenskej reprezentácie a taktiež ŠK Slovan Bratislava. Plne chápem, že vás informácia o porušení životosprávy sklamala a máte právo byť na mňa nahnevaní. Som pripravený tvrdo pracovať, prijať trest zo strany klubu i zväzu a vlastnou snahou urobiť všetko možné pre to, aby som odčinil svoje zlyhanie. Ešte raz chcem zdôrazniť, že ma veľmi mrzí, čo sa na zraze udialo a všetkým sa za to chcem ospravedlniť," okomentoval svoje správanie Michal Šulla. 

Svoj pohľad na vec povedal aj Ľubomír Šatka. "V prvom rade by som sa chcel ospravedlniť celej slovenskej futbalovej verejnosti, fanúšikom slovenského futbalu a tiež celému SFZ na čele s pánom Kováčikom a pánom trénerom Kozákom, takisto celému realizačnému tímu a spoluhráčom. Zároveň sa ospravedlňujem aj fanúšikom môjho klubu DAC Dunajská Streda. Plne si uvedomujem, že to čo sa stalo, bola z mojej strany obrovská chyba, pretože povinnosťou hráča je dodržiavať štatút reprezentanta a byť vzorom pre nasledujúce generácie. K tomu parí aj dodržiavanie večierky, ktorú sme, žiaľ, v daný večer porušili. Najradšej by som na to celé zabudol. Samozrejme, viem, že to nie je možné a preto mi nezostáva nič iné, len sa z toho poučiť a do budúcna sa vyvarovať každému porušeniu disciplíny. Našu krajinu reprezentujem od svojich štrnástich rokov a obliecť si na seba reprezentačný dres bola pre mňa vždy najväčšia česť a hrdosť. Takto to bude vždy, ak dostanem opäť túto možnosť. Veľmi ma mrzí, že sa pán tréner Kozák rozhodol rezignovať funkciu trénera. Bol to práve on, kto mi dal šancu v reprezentačnom A mužstve, na čo budem s vďakou spomínať do konca života. To, čo sa stalo, nebolo žiadnou formou mierené voči jeho osobe. Som pripravený znášať všetky následky a sankcie, či už zo strany SFZ alebo zo strany klubu. Jediné, čo môžem teraz urobiť, je sústrediť sa na svoje výkony na ihrisku a profesionalitu mimo neho."

Zdroj: noviny.sk/sfz/TVJOJ

Ďakujeme za vaše názory

TV Program

12:30 TOP STAR
12:50 Kosti XII.
13:50 Kosti XII.
11:25 NOVÉ BÝVANIE
12:50 NOVÁ ZÁHRADA
13:50 Panelák
12:00 MacGyver
13:00 Spravodlivosť v krvi VII.
14:00 JAG V.
12:30 Emka to vie - Pozor drogy!
12:40 Albert pozná prírodu najlepšie
13:10 Agi Bagi II.
11:15 Americká Miss India
13:00 Dvě svatby
14:40 Lásce v patách