Prokuratúra potvrdila, že terčom vraždy bol Kuciak, nie jeho partnerka

09.05.2018 15:24 Noviny.sk Slovensko

Prokuratúra potvrdila, že terčom vraždy bol Kuciak, nie jeho partnerka

Archívne video
embed kód
BRATISLAVA / Podľa generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára nastal vo vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka "pozitívny posun".

Pokiaľ ide o samotnú vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej, podľa generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára sa ustálilo takmer s istotou, že "motívom útoku bol výlučne on a nie jeho partnerka". "Je tam posun, a dosť pozitívny posun," povedal v súvislosti s vyšetrovaním. Ako dodal, vyšetrovacie verzie sa v tomto prípade podstatne zúžili.

Vražda investigatívneho novinára Jána Kuciaka vyvolala na Slovensku politické zemetrasenie. Kuciak pracoval pre portál Aktuality.sk na článku o údajnom napojení talianskej mafie na predstaviteľov strany Smer-SD ako aj na údajnom zneužívaní európskych fondov. Po vražde odstúpil minister kultúry, minister vnútra a premiér Robert Fico. 

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači. Podľa vyšetrovania Kuciaka zabili dvoma výstrelmi do hrude, Kušnírovú do hlavy. Na prípad vraždy novinára v EÚ reagovali aj v zahraničí, tragédia sa dostala na titulky českých novín, ale informovali o nej aj iné médiá ako Reuters, AP, The Washington Post či New York Times. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára.

Zdroj: noviny.sk

Najnovšie na JOJ.SK

Prečítajte si tiež

TV Program

05:40 Krimi
06:15 RANNÉ NOVINY
08:30 Súdna sieň
05:10 Prvé oddelenie
05:30 DIVOKÉ KONE II.
07:10 Moja mama varí lepšie ako tvoja
05:00 NOVÉ BÝVANIE
05:50 Profesionáli VI.
06:25 NAŠI IV.
05:10 Sherm a jeho mikróby
05:25 Ferdo Mravec
06:00 Altair v Hviezdnom kráľovstve
05:40 Angele a Tony
07:15 Útěk z polygamie
08:50 Lagerfeld - důvěrné