Jasno
-2°
Bratislava
Vratko
29.11.2023
Podmienka za bitku exmanželky
Zdielať na

Podmienka za bitku exmanželky

Zdroj: Sabra Anne/ilustračné

Obžalovaný tvrdí, že je nevinný a Lucia si otras mozgu a ďalšie zranenia vymyslela

Na šesť mesiacov podmienečne odsúdil dnes sudca Okresného súdu v Banskej Bystrici 36-ročného živnostníka Bohuša S. z tohto mesta. Uznal ho za vinného z ublíženia na zdraví bývalej manželky Lucie.

Rozsudok nie je právoplatný, pretože obžalovaný sa odvolal.

Incident sa stal v auguste pred dvoma rokmi v Hornej Mičinej pri Banskej Bystrici, kde živnostník 34-ročnú exmanželku zbil tak, že utrpela otras mozgu, podvrtnutie krčnej chrbtice a ďalšie poranenia.

Živnostník však obžalobu označil za nepravdivú a vyhlásil, že v inkriminovaný deň sa síce s bývalou manželkou stretol, ale ju nenapadol a zranenia si vymyslela. Jeho obhajca žiadal klienta oslobodiť spod obžaloby, pretože sa nedokázalo, že skutok sa stal tak, ako tvrdí obžaloba.

Obhajca poukázal na to, že exmanželka podala trestné oznámenie až pol roka po incidente a medzitým sa údajne snažila s obžalovaným dohodnúť na finančnom odškodnení. Napadnutá žena bola práceneschopná dva mesiace.

Obžalovaný exmanželku napadol rok po tom, čo opustila spoločnú domácnosť a maloletého syna. Tvrdil, že keby bol poznal jej pochybnú minulosť, nikdy by si ju nebol vzal. Sudca informoval, že Bohuša S. v minulosti už odsúdili za ublíženie na zdraví. S bývalou manželkou sa doteraz súdi pre nevyriešený problém so synom.

Podľa rozsudku sa napadnutá exmanželka Lucia odkazuje s nárokom na náhradu škody na občianske súdne konanie.

Zdielať na

Najčítanejšie správy